Природоохоронний рух

В Україні охороні навколишнього середовища завжди приділялася особлива увага. У період існування СРСР найвпливовішою організацією було Українське Товариство охорони природи (УТОП), а також добровільні Дружини охорони природи. Саме завдяки цим організаціям природоохоронний рух України отримав надійні кадри. 

Основу природоохоронного руху України сьогодні представляють недержавні громадські організації та фонди, які діють згідно з чинним законодавством. Першочерговим завданням цих організацій є привернення уваги суспільства до проблем охорони природного середовища за допомогою різноманітних заходів: екологічних виставок, акцій протесту, конференцій, інформаційних кампаній.

Сьогодні громадський природоохоронний рух в Україні став консолідованим і більш професійним. Його організації взаємодіють із державними органами і науковими установами для досягнення спільної мети в охороні навколишнього середовища. В Україні діють близько 25 Всеукраїнських громадських організацій, які мають осередки в різних регіонах країни. Загальна ж чисельність організацій природоохоронного спрямування сягає понад п’ятсот. Вони суттєво впливають на формування державної екологічної політики і громадської думки в країні.

 

Докладніше:

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України  www.menr.gov.ua

 

Найбільші недержавні організації:

ІСАР "ЄДНАННЯ" www.ednannia.kiev.ua

Всеукраїнська екологічна ліга www.ecoleague.net

“Екологія-право-людина” www.epl.org.ua

Національний екологічний центр України www.necu.org.ua

“Українська річкова мережа” www.uarivers.net

Всеукраїнська громадська організація “Мама-86” www.mama-86.org.ua

Громадська організація „Комітет екологічного порятунку України”

www.eco-ua.org

Всеукраїнська благодійна організація “Український інститут екології людини” www.uiec.org.ua