Донецьк

Історія столиці найпотужнішого в Україні промислового регіону – Донбасу, розпочалася з ковальні. Далекого 1869 року британський підприємець Джон Джеймс Юз серед дикого степу побудував ковальню, яка стала першим цехом могутнього металургійного заводу, а згодом – розвинутого мегаполісу. Пам’ятник на честь «батька міста» сьогодні прикрашає одну з найпрекрасніших вулиць мегаполісу. Нинішній Донецьк – це великий промисловий, культурно-просвітницький і освітній центр.

Годинами можна блукати зеленими скверами і парками, затишними бульварами, просторими майданами і вулицями. Захоплюватись красою міських будівель та ультрасучасною архітектурою. Справжньою виставковою галереєю під відкритим небом є зелений і квітучий бульвар імені О.С. Пушкіна, який надихає на творчість донецьких митців. Найулюбленіше місце відпочинку мешканців міста – Центральний парк імені О.С. Щербакова. Серед природи, на мальовничих берегах Першого і Другого ставків люди закохуються, мріють, планують майбутнє.

Але, безумовно, перлиною Донецька є «Парк кованих фігур», аналогів якому немає в Європі. Шедеври зачаровують, не лишають нікого байдужими. Традицією гучних весільних процесій донецьких молодят стало відвідування цього дивовижного місця. Щороку на території парку відбувається Міжнародний фестиваль ковальської майстерності – один з найдавніших в Україні. За звання найкращого майстра змагаються ковалі десятків країн світу. Адже недаремно Донецьк – перше місто з пострадянського простору, що належить до членів «Союзу міст-ковалів Європи». Символом промислового процвітання краю є «Пальма Мерцалова», яка отримала назву на честь свого творця. У Парижі 1900 року дивовижної краси шедевр удостоєний вищої нагороди «Гран-прі» на Всесвітній виставці. Оригінал прикрашає Гірничий інститут у Санкт-Петербурзі, а копія встановлена в одному з найбільших міст України – Донецьку.