Чи потрібно іноземному студентові відкривати візу

Для в'їзду в Україну більшості іноземних громадян слід отримати візу. Всі іноземці в'їжджають і виїжджають із України через пункти пропуску на державному кордоні за закордонними паспортами і за наявності візи, якщо інший порядок в'їзду не встановлено законодавством України.

Безвізовий режим в Україні діє для наступних країн: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Монголія, Російська Федерація, Таджикистан, Узбекистан. Громадянам цих країн при в'їзді в Україну досить пред'явити закордонний паспорт або загальногромадянський паспорт.

Також, якщо термін перебування в Україні не перевищує 90 днів, то віза не потрібна громадянам країн Європейського Союзу, Швейцарії, США, Канади та Японії.

Всі категорії віз оформлюються дипломатичними представництвами та консульськими установами України за кордоном.

Підставою для оформлення студентської візи є запрошення встановленого зразка на навчання, видане Міністерством освіти, науки, молоді та спорту України.

Підставою для отримання візи є оригінал запрошення на навчання і список, який подається в МЗС Українським державним центром міжнародної освіти (за умови наявності в цьому списку іноземця). Ці документи допоможуть Вам оформити представники обраного Вами ВНЗ. При кожному вищому навчальному закладі, який має ліцензію на навчання іноземних студентів, функціонують центри (відділи) по роботі з іноземними студентами. Вони також надають консультації, допомога в підготовці пакету документів, отримання запрошень на цчебу.

Запрошення підтверджує, що студент прийнятий в даний навчальний заклад. У ньому вказуються паспортні дані студента та повне найменування навчального закладу.

Отримане запрошення слід надати в українське посольство, щоб отримати візу, яка проставляється в паспорт. Як правило, підготовка запрошення займає близько 45 днів.

Запрошення валідності протягом 90 днів від дати видачі, і протягом цього терміну слід подати заяву в українське посольство з проханням про видачу візи.

Після отримання письмового запрошення, студенту слід звернутися до посольства України в своїй країні і подати заяву на оформлення студентської візи. Для цього необхідно надати такі документи:
 
1. Заповнене за формою заяву.
2. 3 фотографії (60х40 мм).
3. Оригінал письмового запрошення.
4. Медичний документ (сертифікат, довідка) про стан здоров'я.
5. ВІЛ / СНІД тест.
6. Документ, що підтверджує отримання повної середньої освіти.
7. Офіційний банківський документ (інвойс), що підтверджує оплату вартості навчання (для студентів, що приїжджають в Україну вперше).

Після отримання візи та придбання квитків, іноземний громадянин повинен відправити у навчальний заклад таку наступну інформацію:
- Дату і час прібитьпрібитія в Україну;
- Яким видом транспорту він / вона планує прибути в Україну, і в яке місто.

У свою чергу працівники навчального закладу організовують зустріч майбутнього студента в аеропорту, залізничних на залізничній або автобусній станції.

Після прибуття в Україну студенту слід зареєструвати візу протягом 72 годин. За реєстрацію віз іноземних абітурієнтів відповідає міжнародний відділ навчального закладу. Для цього потрібно принести в міжнародний відділ наступні документи:
 
• паспорт;
• візу;
• 2 фотографії.
 
Приймаюча сторона (ВНЗ) несе відповідальність за своєчасне оформлення документів на право перебування іноземних студентів на території країни.