Академічний рейтинг університетів «Топ-200 Україна»

Метою проекту «Топ-200 Україна» є надання достовірної, а головне - об'єктивної інформації про якість пропонованих освітніх послуг вищими навчальними закладами України. Система за своїми принципами близька до міжнародних аналогів та дає можливість, по-перше, порівнювати між собою ВУЗи різних профілів, а по-друге, - зіставляти їх з вищими навчальними закладами інших країн.

Дана методика рейтингу відповідає міжнародним стандартам ранжирування університетів. Результати проекту «Топ-200 Україна» щорічно презентуються на міжнародних форумах і конференціях з академічного ранжирування і досягнень, таких як IREG Observatory.

За результатами проекту «Топ-200 Україна» флагманами у сфері вищої освіти в Україні, як і колись, залишаються Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ») та Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. ВНЗ демонструють стабільно високі показники за всіма напрямами своєї діяльності.

Третій рік поспіль рейтингову таблицю очолює НТУУ «КПІ», отримав найвищі оцінки за результатами контролю якості підготовки кадрів представниками вітчизняного та зарубіжного ринку праці.
За даними експертів, в одній лише корпорації
Microsoft зараз працюють понад 500 випускників з дипломами «КПІ». Так що можна з упевненістю сказати, що цей університет має заслужене міжнародне визнання.

Разом з Донецьким національним університетом, НТУУ «КПІ» входить до 4% кращих університетів світу за рейтингом QS World University Ranking 2011/12, а також лідирує за кількістю програм подвійних дипломів.

Серед ВНЗ України «КПІ» має найбільш високу позицію в глобальному інформаційному просторі: він увійшов до 5% кращих університетів світу за рейтингом Webometrics.

Друге місце почесно посів Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Він є лідером за якістю професорсько-викладацького складу. Йому також немає рівних за кількістю публікацій та в наукометричних базі Scopus.

У п'ятірці лідерів міцно зайняли позиції:
 
• Харківський національний університет ім. В. Каразіна (3-е місце);
• Національний університет «Києво-Могилянська академія» (4-е місце);
• Національний медичний університет ім. О. Богомольця (5-е місце).

За напрямками лідирують:
 
• серед класичних ВНЗ
- Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;
 
• технічних
- НТУУ «Київський політехнічний інститут»;
 
• економічних
- Київський Національний економічний університет ім. В. Гетьмана;

• медичних
- Національний медичний університет ім. О. Богомольця;

• педагогічних
- Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова;
 
• юридичних
- Національний університет «Юридична академія України ім. Я. Мудрого »;
 
• будівельних
- Київський національний університет будівництва і архітектури;

• транспортних
- Національний авіаційний університет;

• приватних ВНЗ
- Університет економіки та права «Крок».
 
Слід також відзначити підвищення уваги університетів України до проведення активної PR та інформаційної політики. На веб-ресурсах більшості Вузів України представлена ​​інформація, повністю відображає університетське життя.
 
На закінчення варто відзначити, що провідні ВУЗи України вже підвищили вимоги до культури педагогічного складу, до якості людських ресурсів. Особлива увага приділяється науково-дослідній роботі та інноваційної діяльності студентів. Університети стали більше орієнтуватися на високі академічні стандарти, а також прагнути до більш високим рейтинговим позиціям.