Іноземні студенти в Україні

Щороку до вищих навчальних закладів України приїжджають вчитися все більше іноземних студентів. Згідно з даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, щорічний приріст іноземних студентів становить 10%, а в цілому в українських ВУЗах навчається близько 48 тисяч студентів з інших країн.

Що ж приваблює іноземних студентів в отриманні вищої освіти в Україні? По-перше, це відносно недорого, в порівнянні з одержанням вищої освіти в інших країнах. По-друге, в Україні якісна академічна школа і рівень отриманих знань. По-третє, це впевненість в тому, що якщо ти приїхав вчитися, то точно довчитися, адже в Західній Європі процедура набагато складніша і там диплом отримує далеко не кожен учень. По-четверте, це прекрасна можливість переїхати жити в більш розвинену державу Заходу. В першу чергу цікавить студентів з бідніших держав.

В Україну приїжджають вчитися з самих різних країн світу. Всього географія країн, з яких їдуть студенти, налічує близько 129 держав. Найчисленніші студентські земляцтва в Україні - це китайське, іранське, російське, сирійське та йорданське. Найбільш затребувані у іноземців фахом - інженер, лікар, економіст і фінансист.

З більшою охотою іноземці їдуть вчитися в Київ і Харків, причому в Києві іноземних студентів в два рази більше, ніж у Харкові. А найпопулярнішими ВУЗами є Національний авіаційний університет (НАУ) та Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця.

Крім Києва і Харкова, іноземні студенти їдуть вчитися в Одесу, Донецьк, Львів і Луганськ.

Більшість українських вищих навчальних закладів пропонують іноземним абітурієнтам спеціальні підготовчі курси. Протягом року, вони вчаться російській або українській мові, а також профільних дисциплін. Вартість таких підготовчих курсів варіює від 1,5 до 3 тисяч доларів. Пройшовши підготовчі курси, іноземний студент може вступати в будь-який вищий навчальний заклад України, незалежно від того, де він їх проходив.

Як правило, всі ВУЗи України надають іноземним студентам житло в гуртожитку. Комфортність гуртожитків безпосередньо залежить від університету / інституту, який приймає на навчання, і тут немає яких-небудь строгих норм. При бажанні і можливості, студенти можуть знімати квартиру, але проживання в гуртожитку має один незаперечний плюс - спілкування з українськими студентами та вдосконалення мовних навичок. У гуртожитку значно простіше налагодити відносини і подружитися з іншими студентами, обмінятися інформацією, що стосується предметів, що вивчаються. Крім того, в колективі значно швидше відбувається мовна та культурна адаптація.