Історія України

Історія нашої землі – це історія багатьох народів і держав, які існували на її теренах у різні часи. Вчені з багатьох країн нині досліджують пам’ятки, залишені загадковою трипільською культурою. Це одна з перших землеробських цивілізацій, яка існувала ще у ІV тисячолітті до н.е. Названа вона трипільською на честь містечка Трипілля, що знаходиться поблизу Києва. Залишили на території України пам’ять про себе кочові племена скіфів. Артефакти цього древнього народу і досі піднімають із курганів VI–IV ст. до нашої ери.

Найвідомішою знахідкою є золота скіфська пектораль вагою понад кілограм. Її іноді порівнюють зі знахідкою гробниці Тутанхамона. 

Колись саме на теренах сучасної України зародилася цивілізація східних слов’ян. Тут у далеких Х–ХІ ст. розквітла могутня європейська держава – Київська Русь. Чому європейська? Бо мала культурні, торговельні, політичні і династичні зв’язки із європейськими країнами того часу. На чолі держави стояли князі. З часів Ярослава Мудрого височіють над Києвом куполи Києво-Печерської Лаври, Софії Київської. Ці архітектурні пам’ятники занесені до списку світового культурного надбання ЮНЕСКО. 

Яскравою сторінкою нашої історії є козацтво, що сформувалося у XV столітті. Попри те що на той час територія України була у складі інших держав, тут зародилося унікальне державне утворення – Козацька Гетьманщина. Козаки мали власний політичний та адміністративний центр – Запорізька Січ, а своїх лідерів обирали на демократичних засадах. 

Попри перипетії історії українці зберегли прагнення створити власну державу, які здійснилися у 1991 році. Нині  розбудовуємо нову демократичну державу. І ми маємо можливість не лише пишатися історією, а й використовувати позитивний історичний досвід у цьому будівництві.