Cпортсмени

Чимало українців здобули перемоги у різних видах спорту. Європейські види спорту, як-от: футбол і боротьба, почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи у складі збірних команд СРСР із різних видів спорту. Легендами минулого століття є такі українські імена, як стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, яких було нагороджено “Золотим м’ячем” як найкращих футболістів Європи. Капітан національної збірної України з футболу Андрій Шевченко також став володарем “Золотого м’яча” 2004 року.

До речі, це перший випадок в історії футболу, коли і капітан, і тренер команди (Олег Блохін) відзначені такою нагородою. Срібні ж нагороди української молодіжної збірної на Чемпіонаті Європи 2005 року свідчать про те, що в українського футболу - велике майбутнє. Відомі у світі й українські школи художньої і спортивної гімнастики. Зірками цих видів спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) – це найбільше досягнення в історії олімпіад. Усього українські спортсмени завоювали понад чотириста олімпійських медалей.

Сучасна Україна відкриває багато нових зірок, які сяють на спортивному небосхилі світу. Боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчиху Яну Клочкову, гімнастку Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва та багатьох інших, знають далеко за межами України. Нещодавно з’явилася ціла плеяда молодих шахістів, які один за одним здобувають титули у цьому інтелектуальному виді спорту. Серед них наймолодший в історії шахів чемпіон світу Руслан Пономарьов, 12- річна Катерина Лагно – наймолодший міжнародний шаховий гросмейстер серед жінок і Сергій Карякін – серед чоловіків.