Історичні постаті

Сергій Павлович Корольов - радянський вчений, конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР, основоположник практичної космонавтики.

 

Ігор Сікорський – російський та американський авіаконструктор, вчений, винахідник, філософ, який є творцем перших в світі: чотирьохмоторного літака «Російський витязь», пасажирського літака «Ілля Муромець», трансатлантичного гідроплана та серійного вертольоту одно гвинтової схеми.

 

Ельмар Мамед’яров – міністр іноземних справ Азербайджану з 2004 року.

 

Міхеїл Саакашві́лі – грузинський політичний та державний діяч. Займав пост президента Грузії з 25 січня 2004 року по 25 листопада 2007 року, один з лідерів «революції троянд», в результаті якої був відсторонений від влади Едуард Шеварнадзе.

 

Ім’я Мазепа широко відоме у світовій культурі завдяки майстрам художнього мистецтва, літератури та музики XVIII та наступних століть. На Заході склався образ Мазепи, як легендарної, майже казкової постаті романтичного коханця та пристрасного борця за мир.

 

Пилип Орлик (1672–1742) – гетьман України, видатний державний і політичний діяч, гуманіст і демократ, справжній патріот, а найголовніше – автор першої української конституції (1710), що увійшла в історію під назвою „Конституція прав і вольностей Війська Запорозького”.

 

Михайло Грушевський (1866–1934) був сучасником багатьох історичних подій, не лише в Україні, а й у світі. Перша світова війна, потім революції та громадянська війна на території колишньої Російської імперії, еміграція та повернення. Таким же бурхливим було і його життя. Він проявив себе як видатний історик, публіцист, політичний діяч.

 

Богдан Хмельницький (1595–1657) – найвизначніша і водночас найсуперечливіша постать в історії України. З його ім’ям пов’язані події Визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої (нинішня Польща), утворення козацької держави – Гетьманщини. Та найбільше суперечок викликає рішення перейти під протекторат Московської держави.