Малі туристичні містечка

На правому березі Дністра, поблизу старовинного містечка Хотин, що у Чернівецькій області, височіє легендарна Хотинська фортеця (ХІІІ–ХVІІІ ст.). Ця твердиня має стіни близько п’ятдесяти метрів заввишки і завтовшки шість метрів. Хотин перебував у складі Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Генуезької республіки, Польщі, Молдавського князівства та Османської і Російської імперій.

 

Є в Україні такі місця, де, побувавши одного разу, назавжди залишаєш там частину своєї душі. Таким є невеличке місто Новгород-Сіверський на півночі Чернігівщини. Саме тут на мить можна доторкнутися до української історії. Час заснування міста точно невідомий, але воно вже існувало наприкінці ХІ ст. У часи Київської Русі місто було столицею Новгород-Сіверського князівства.

 

Хортиця – найбільший острів на Дніпрі, в центрі міста Запоріжжя. Він відомий своєю багатовіковою історією, оскільки завдяки своєму стратегічно вигідному положенню неодноразово відігравав визначну роль в історії України. Історія поселень людини на Хортиці починається ще з періоду палеоліту. Тут знайдені пам’ятки сарматської та скіфської доби, зокрема групи курганів на найвищій точці Хортиці.

 

Якщо Вам доведеться завітати до Тернополя, який сам по собі є дуже цікавим і привітним містом, вирушайте у 2-годинну подорож автомобілем до сусіднього міста Почаїв та відвідайте Почаївський монастир. Подейкують, що Почаївська Лавра справляє таке ж сильне враження, як і Києво-Печерська Лавра. Ви впізнаєте Почаївську Лавру, наближаючись до міста, завдяки її чудовим золотим куполам, що нагадують велетенські свічки. Протягом століть ці куполи зачаровували прочан з усієї України та сусідніх православних країн.

 

На заході країни, в Івано-Франківській області, знаходиться дуже гарне й цікаве місто – Коломия. Ви обов’язково помітите тут дивну будівлю у формі яйця із кольорового скла. Це унікальний музей для збереження й експонування творів писанкового розпису. І хоча зведений він не так давно – 2000 року, проте вже став візитівкою не лише цього краю, що називають Покуттям, а й усієї України.

 

Небагато країн можуть похвалитися таким дендрологічним шедевром, який знаходиться у маленькому містечку Умань, неподалік від Києва. Знаменитий дендропарк «Софіївка» – пам'ятка світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX ст. Нещодавно його було обрано одним із «Семи чудес України».

 

На заході України, у Закарпатті, є невелике, але дуже привітне й цікаве для подорожуючих місто – Мукачеве. Його вузенькі вулиці, вимощені бруківкою, стилізовані під старовину ліхтарі, міська ратуша (1805 р.) з курантами надають місту типового європейського вигляду.

 

Якщо Вас цікавить культура Середньовіччя, наша порада: відвідайте Кам’янець-Подільський. Повітря цього маленького міста на Хмельниччині наскрізь пронизане історією, подих якої Ви зможете відчути, тільки-но торкнетесь бруківки вулиць Старого міста. І в цьому немає нічого дивного. Скелястий острів, огорнутий петлею річки Смотрич, - це природний п’єдестал, на якому більше тисячоліття тому було зведено це кам’яне диво. 

 

У містечка Батурина, що на Чернігівщині, давня і помітна роль в історії України. З 1669 до 1708 року він був резиденцією трьох гетьманів Лівобережної України. 1708 року, за гетьмана Мазепи, у місті проживало близько 20 тисяч мешканців. Як виглядала тодішня столиця Гетьманщини, на жаль, відомо зовсім небагато. Є згадки про чисельні храми, палаци, ремесла і навіть пороховий склад, один з найбільших у Східній Європі.

 

На берегах річки Сіверський Донець, на Донеччині, є невелике місто – Святогорськ, а раніше – Святі Гори. За легендою, саме в цих місцях загинув герой слов’янських билин богатир Святогор, захищаючи Руські землі від загарбників, але перед загибеллю він встиг передати свою богатирську силу іншому герою – Іллі Муромцю. У тутешніх краєвидах насправді є щось казкове, що змушує вірити цій легенді.