Євро-2012

За 470 км на схід від Києва розташоване друге за величиною місто України – Харків. Самі господарі люблять нагадувати гостям, що це – перша столиця України. Дійсно, у складний період української історії, у 1917–1934 роках, місто було столицею Української РСР. Але і до сьогодні Харків не втратив свого економічного і наукового потенціалу. Місто – великий промисловий центр, але водночас дуже цікаве й привітне для туристів.

 

Історія столиці найпотужнішого в Україні промислового регіону – Донбасу, розпочалася з ковальні. Далекого 1869 року британський підприємець Джон Джеймс Юз серед дикого степу побудував ковальню, яка стала першим цехом могутнього металургійного заводу, а згодом – розвинутого мегаполісу. Пам’ятник на честь «батька міста» сьогодні прикрашає одну з найпрекрасніших вулиць мегаполісу. Нинішній Донецьк – це великий промисловий, культурно-просвітницький і освітній центр.

 

За 479 км від столиці Києва, у південно-східному напрямі, вниз за течією Дніпра, розташований третій за величиною український мегаполіс – Дніпропетровськ. Колись він носив назву Катеринослав на честь російської імператриці Катерини ІІ. Це була її ідея заснувати тут “Південну пальміру” Російської імперії у далекому 1776 році. Самі ж мешканці любовно називають своє місто – Дніпро, так само, як і назва річки, на обох берегах якої воно розташувалося, як і столичний Київ.

 

Ви побували у столиці Києві і вважаєте, що вже все знаєте про Україну? А ось і ні. Сприйняти і зрозуміти цю країну по-справжньому можна лише побувавши в її західній “секретній столиці” – Львові.

Всього година літаком з Відня чи Берліна - і Ви вже у "місті лева". Тут ця благородна тварина у пошані. І першими, хто зустріне Вас у Львові, будуть скульптури сотень кам’яних левів.

 

Сучасна Одеса – найбільший в Україні морський порт, що розташувався на берегах Чорного моря. Місто є важливим історичним, культурним та індустріальним центром країни. М’який клімат, чудові піщані пляжі та історико-архітектурне оздоблення створили неповторний образ Одеси, яку справедливо називають південною перлиною біля моря.

 

Старовинний центр слов’янської культури, "мати міст руських", величавий, золотоверхий, місто садів – як тільки не називали Київ. Та жоден з цих епітетів не може вповні охарактеризувати древнє місто, що розташувалось на берегах Дніпра.