Спорт

Спорт в Україні шанувався ще в давнину. За часів Київської Русі по світу ходила слава про непереможних богатирів, які вважають своїм обов'язком захищати людей і вітчизну. Через багато століть таку ж славу отримали запорізькі козаки - хоробрі захисники незалежної держави.

 

Футбол в Україні - один із пріоритетних напрямків розвитку українського спорту, якому приділяється величезна увага. Доказом тому є численні заслуги і трофеї, завойовані українськими командами.

 

Як і багатьом іншим видам спорту, належна увага в Україні приділяється баскетболу.

 

Як і багато інших видів спорту, хокей в Україні розвинений на гідному рівні. Зберігши свої спортивні традиції ще з часів Радянського Союзу, чиї команди і збірна вважалися найсильнішими у світі, український хокей продовжує розвиватися і відкривати нові таланти.

 

Чимало українців здобули перемоги у різних сферах діяльності: спорті, культурі, науці і техніці. Європейські види спорту, такі, як футбол і боротьба, почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи у складі збірних команд СРСР з різних видів спорту. Легендами минулого століття є такі українські імена, як стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, яких було нагороджено “Золотим м’ячем” як найкращих футболістів Європи. Капітан національної збірної України з футболу Андрій Шевченко також став володарем “Золотого м’яча” 2004 року.