Родом з України

Сергій Павлович Корольов - радянський вчений, конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР, основоположник практичної космонавтики.

 

Ігор Сікорський – російський та американський авіаконструктор, вчений, винахідник, філософ, який є творцем перших в світі: чотирьохмоторного літака «Російський витязь», пасажирського літака «Ілля Муромець», трансатлантичного гідроплана та серійного вертольоту одно гвинтової схеми.

 

Ельмар Мамед’яров – міністр іноземних справ Азербайджану з 2004 року.

 

Міхеїл Саакашві́лі – грузинський політичний та державний діяч. Займав пост президента Грузії з 25 січня 2004 року по 25 листопада 2007 року, один з лідерів «революції троянд», в результаті якої був відсторонений від влади Едуард Шеварнадзе.

 

Чимало українців здобули перемоги у різних видах спорту. Європейські види спорту, як-от: футбол і боротьба, почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи у складі збірних команд СРСР із різних видів спорту. Легендами минулого століття є такі українські імена, як стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, яких було нагороджено “Золотим м’ячем” як найкращих футболістів Європи. Капітан національної збірної України з футболу Андрій Шевченко також став володарем “Золотого м’яча” 2004 року.

 

Відомі світові також імена українських діячів культури. Так, ще у першій декаді ХХ століття світову оперну сцену підкорила геніальна українська співачка Соломія Крушельницька. А нещодавно у музичний простір Європи увірвалося ім’я Руслани Лижичко, яка перемогла на конкурсі “Євробачення-2004”.

 

Витоки української науки сягають Х-ХІІ ст. Ще у середньовічній Європі були знані і користувалися повагою імена вчених Київської Русі. Серед них, наприклад, видатний філолог М. Смотрицький, "Граматика словенська" котрого стала основою правопису багатьох слов'янських мов. Впливовим осередком науки XVIII ст. була Києво-Могилянська Академія. Відкриті у ХІХ ст. університети у Києві, Харкові, Львові, Одесі швидко набули слави наукових центрів, які й сьогодні не здають своїх позицій.

 

Україна – це край, що дав світу багатьох видатних особистостей, які проявили себе у різних галузях науки і техніки, культури і мистецтва, історичних діячів, відомих світові. Щоправда, тернистий історичний шлях України, яка багато віків була під владою інших країн та імперій, призвів до того, що їхні імена досить часто замовчувалися чи то асоціювалися з іншими країнами, де вони здобули славу. Немає однозначності у сприйнятті в самому українському суспільстві ролі тих чи інших постатей в історії або інших галузях, адже  досягнення й доробки багатьох з них тільки тепер згадуються і переоцінюються.

 

Ім’я Мазепа широко відоме у світовій культурі завдяки майстрам художнього мистецтва, літератури та музики XVIII та наступних століть. На Заході склався образ Мазепи, як легендарної, майже казкової постаті романтичного коханця та пристрасного борця за мир.

 

Пилип Орлик (1672–1742) – гетьман України, видатний державний і політичний діяч, гуманіст і демократ, справжній патріот, а найголовніше – автор першої української конституції (1710), що увійшла в історію під назвою „Конституція прав і вольностей Війська Запорозького”.