Заповідні території

Навряд чи знайдеться в Європі людина, котрій було б невідомо слово Чорнобиль. Світ був вражений масштабами катастрофи, яка сталася в Україні 1986 року в результаті вибуху одного з енергоблоків на Чорнобильській атомній станції. Проте небагатьом відомо, який вплив ця трагедія мала на сотні тисяч життів українців та мешканців сусідньої Білорусі.

 

Заповідник Асканія-Нова, що у Херсонській області на півдні України, – це унікальне місце в Європі, де можна знайти недоторканий ковиловий степ. Ці дивовижні сріблясті трави належать до найрідкісніших рослин.

 

Ріки густою сіткою пронизують усю територію України. Більше сотні річок за довжиною перевищують 100 км. Найдовші з них - Дніпро, Дністер, Дунай, Південний Буг. Та, ріки - не єдине водне багатство української землі. В країні налічується понад 3000 озер, котрі найбільшої концентрації досягають на Волині, у причорноморських низинах та на Кримському півострові. Одна з найбільш мальовничих озерних колекцій - Шацькі озера, які отримали назву "Голубі очі Волині".