Загальна інформація

Історія української медицини почалася ще в XI столітті н.е. Вже тоді при монастирях, храмах і церковних парафіях створювалися притулки, надають всю необхідну допомогу тим, хто її потребував. Три століття опісля в Україні з'явилися і перші лікарні.

 

Грошовою одиницею України є гривня. Одна гривня - це еквівалент ста металевих копійок. Дізнайтеся більше про грошовій одиниці України.

 

Тризубець. Офіційний герб України – золотий тризубець на блакитному фоні.

Український прапор складається з двох рівних горизонтальних смуг небесно-блакитного і жовто-золотого кольорів. Ці кольори символізують стиглу пшеницю, вирощену під блакитним небом.

Державна мова. Українська мова –  державна мова України. Більшість жителів Києва знають також російську мову. Персонал більшості готелів володіє англійською мовою, тоді як персонал готелів вищого рівня володіє декількома європейськими мовами.

 

Релігійне життя в Україні представлене 55 віросповідними напрямками, в межах яких діють майже 34 тис. релігійних організацій, зокрема, 32,5 тис. релігійних громад, 82 центри та 246 управлінь, 420 монастирів, 333 місії, 74 братства, 192 духовні навчальні заклади, 12,7 тис. недільних шкіл.

Справами Церкви в Україні опікується 29,4 тис. священнослужителів. Зростає видання церковних друкованих засобів масової інформації, нині їхня кількість становить 383 одиниці.

Для богослужінь релігійні організації використовують 22 тис. культових та пристосованих під молитовні споруд.

 

Україна – країна у Центрально-Східній Європі, яка знаходиться приблизно між 52°20’ та 44°20’ північної широти і 22°5' і 41°15' східної довготи. Столиця України – місто Київ.

 

Мова вважається віддзеркаленням душі народу, бо саме через мову можна багато дізнатися про особливості його розвитку та формування. На жаль, українці протягом своєї історії були позбавлені можливості повноцінно вивчати та розвивати рідну мову. Перебування у різний час під владою держав Речі Посполитої, Австро-Угорської та Російської імперій призвело не лише до заперечення істориками цих країн існування українців як етносу, а й до зведення української мови до діалекту.

 

В Україні існують державні та приватні ЗМІ. Частка недержавного сектора у телерадіоінформаційному просторі перевищує 96%. За даними Міністерства статистики України, на сьогодні видано більше 30 тисяч свідоцтв про державну реєстрацію друкованих ЗМІ. За оцінками Держкомстату, виходять друком більше 5,3 тисяч найменувань періодичних видань. Із розвитком ІТ-технологій та поширенням Інтернету з’явилися незалежні Інтернет-видання.

Центральним органом влади із забезпечення реалізації державної політики в інформаційній та видавничій сферах є Державний комітет телебачення та радіомовлення України www.comin.kmu.gov.ua/

 

 

Видатні події – знаменні дати, які мають загальнонаціональну цінність, особливе історичне або суспільно-політичне значення, відзначаються в Україні як державні свята і є офіційними вихідними.

Новий рік (1 січня)

Новий рік – одне з найулюбленіших свят українців. Незмінні атрибути цього свята – ялинка, прикрашена іграшками, Дід Мороз та його онука – красуня Снігуронька. У всіх регіонах нашої країни для дітлахів проводяться новорічні вистави, для дорослих – різні розважальні заходи. Україна зустрічає Новий рік гучними веселими компаніями, підіймаючи келихи ігристого шампанського опівночі!

 

Протягом усієї історії України її територію окрім корінного населення, українців, населяли також й інші народи. Їх поселення було результатом історичних подій: воєн, міграцій, примусового переміщення населення, природних та соціальних катаклізмів на території інших країн. Саме ці процеси і сформували яскраву картину багатонаціональної держави, якою сьогодні є Україна.

Згідно з даними останнього перепису населення, який відбувся у 2001 році, понад 37,5 млн є українцями, що складає 77,8% загальної кількості населення. Після українців найбільш чисельною групою є росіяни – близько 8,3 млн (17,3%). Далі йдуть білоруси – 275 тис (0,6%), молдавани – 258 тис (0,5%) і кримські татари – 248 тис (0,5%).

 

Україна – унітарна держава. Це означає, що управління країною здійснюється з одного центру – столиці, діє єдина для всієї території Конституція, існує єдина система найвищих органів влади, єдине правове поле. Але кожна з адміністративно-територіальних одиниць має свої органи управління з тими чи іншими повноваженнями.