Суспільство

В українському суспільстві є свої особливості, норми поведінки, які можуть видатися Вам незвичними. Деякі з них – данина традиціям, деякі – результат примхливого історичного розвитку. Спробуємо розповісти Вам про звички та звичаї, що можуть видатися дивними для іноземця, але які властиві українцям.

 

"Такою розпорошеністю по світу може похвалитися (чи засмутитися) хіба що тільки біблейський єврейський народ", - сказав колись один із найвидатніших політиків України В'ячеслав Чорновіл. Справді, за офіційними даними, понад 16 мільйонів українців оселилися  у 55 країнах світу.

 

Формування системи політичних партій та рухів в Україні розпочалося напередодні здобуття нею Незалежності у 1991 році та стало складовою частиною переходу країни на шлях демократичного розвитку.

 

Сповнена колізій історія іноземного панування і колонізації українських земель призвела до того, що імена популярних осіб і героїв, які могли би послужити зразками для наслідування і джерелом натхнення для українського народу, замовчувались. Наразі їхні досягнення та заслуги згадуються і переосмислюються українським суспільством. Окрім того, з появою українського незалежного покоління, яке відрізняється впевненістю у своїх силах і національною самосвідомістю, молоді українці мають цілий ряд виразних сучасних "ікон", на які вони можуть рівнятися. Разом вони допомагають укріплювати нову українську національну ідентичність XXI сторіччя.

 

Україна – це край, що дав світові багатьох видатних особистостей, які виявили себе у різних галузях науки і техніки, культури і мистецтва. Щоправда, тернистий історичний шлях України, яка була багато віків під владою інших країн та імперій, призвів до того, що їхні імена досить часто замовчувалися або асоціювалися з іншими країнами, де вони здобули славу. Тим не менше, хоча країні із назвою Україна всього двадцять один рік, імена наших видатних земляків Ви, напевно, чули і раніше: письменники Микола Гоголь і Михайло Булгаков, співачка Соломія Крушельницька, піаніст Володимир Горовиць, художники Казимир Малевич і Олександра Екстер, видатний хореограф Серж Лифар і багато інших імен, що поповнили світову культурну скарбницю.

 

В Україні охороні навколишнього середовища завжди приділялася особлива увага. У період існування СРСР найвпливовішою організацією було Українське Товариство охорони природи (УТОП), а також добровільні Дружини охорони природи. Саме завдяки цим організаціям природоохоронний рух України отримав надійні кадри. 

 

На зелених схилах Дніпра вона змагається хіба що із золотими куполами Києво-Печерської Лаври. Вона готова до захисту свого міста у будь-яку мить. В одній руці - високо піднятий меч, в іншій - щит. Обличчя рішуче. Такою постає перед щойно прибулим до Києва дещо помпезна, висотою понад 60 м, сталева фігура Батьківщини-Матері.

 

Можна сказати, що за часів радянського періоду Україна була другою по значимості республікою Радянського Союзу після Росії. Це призвело до того, що багато хто розглядає Україну як «маленьку Росію» і чекає, аби пострадянська Україна пішла тим самим шляхом, що і пострадянська Росія. Українці й експерти в області розвитку пострадянських суспільств виведуть Вас з омани щодо цього твердження.  

 

Мова історично була одним із ключових індикаторів національної суверенності. Майже чотири століття українська мова була предметом категоричних заборон і пропагандистських кампаній, направлених на те, щоб звести її до рівня не більше ніж діалекту. Все змінилося з часів здобуття незалежності, і наразі урядова політика направлена на підтримку української мови, як єдиної і державної.