«Освіта - місток між Казахстаном і Україною»
15 листопада 2012, Астана: відбулася прес-конференція, присвячена перспективам співпраці Казахстану і України у сфері освіти. Учасники розповіли про можливості та переваги вищої освіти в Україні студентів та презентували вищі навчальні заклади України.
Під час прес-конференції обговорювалася тема вищої освіти в Україні, конкурентоспроможності фахівців з українським дипломом на ринку праці, умови вступу та процесі відбору іноземних студентів, умови в'їзду та проживання в Україні під час навчання. Також творці шоу розповіли, як народилася ідея проекту, поділилися своїми враженнями від процесу спільної роботи.
Відкрила прес-конференцію генеральний консул України в м. Алмати Людмила Протасова. Вона розповіла про перспективу співпраці між нашими країнами в освітній сфері.
«Високий рівень української освіти змогли оцінити багато казахстанців, які навчалися за часів СРСР. Багато хто з них змогли реалізувати себе, зайняти високі посади. Одним з найбільш гідних представників Казахстану є Нурсултан Назарбаєв, який отримав свою першу освіту в Україні» - з гордістю зазначила Людмила Михайлівна.
Пані консул також поділилася цікавим спостереженням: відчути подібність двох культур можна в орнаментах, в співзвуччях мелодій народних пісень казахів та українців. На завершення промови Людмила Протасова зазначила, що такого роду проекти дають відмінну можливість побачити іншу країну, познайомитися з новими людьми, дізнатися традиції і звичаї, зробити багато нових відкриттів, які покажуть, скільки спільного між казахстанцями і українським народом.
Вікторія Сергієнко, директор ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України зазначила, що зараз велика увага приділяється залученню іноземних студентів в Україну. «Вчитися в Україні престижно, дипломи визнаються в усьому світі, при цьому проживання дешевше, ніж в Європі, нема етнічних та релігійних конфліктів, українці дуже гостинний і доброзичливий народ».
Про перспективи міжнародного співробітництва та в цілому про українську вищу освіту розповіла Наталія Коротенко, керівник сектору інформаційного забезпечення відділу інформаційних досліджень та зв'язків з громадськістю Київського національного університеті ім. Т. Шевченка.
Олександр Сидоренко, декан факультету по роботі з іноземними студентами Національного авіаційного університету України розповів про історію авіаційної школи, про перспективи льотної справи, досягнення випускників НАУ, специфіку роботи з міжнародними студентами. Олександр Сидоренко повідав і про інші переваги НАУ: «Починаючи з 4 курсу на базі технічної освіти можна отримати другу вищу освіту, наприклад, в галузі юриспруденції, економіки, міжнародного права та закінчити ВУЗ, маючи на руках 2 дипломи».
Після знайомства з українською вищою освітою гостям прес-конференції представилася можливість більше дізнатися про практичну реалізацію проекту «Освіта в Україні». Як інструмент популяризації української освіти за кордоном було знято телешоу «Місія Студент», переможець якого отримає грант на навчання в одному з провідних ВУЗів України, серед яких: Київський національний університет ім.Т.Шевченка, Національний авіаційний університет ім. Каразіна, Одеський національний політехнічний університет, Харківський національний університет, Полтавський технічний університет ім. Кондратюка.
Більш докладно про нове телевізійне шоу розповіла Жанар Адамбаева, продюсер телеканалу «Хабар». Вона пояснила, чому казахстанській аудиторії буде цікаво дізнатися про можливості української освіти: «Кожен рік у Казахстані випускники шкіл стоять перед вибором вищого навчального закладу. Для тих, хто хоче вчитися за кордоном, Україна - відмінна альтернатива європейським вузам. Учні старших класів, побувавши на зйомках телешоу, змогли самі в цьому переконатися.»
18 листопада телешоу стартує в ефірі телеканалу «Хабар», а також на новому освітньому каналі «Білім», у кожному з п'яти епізодів якого глядачам буде показаний сюжет про один з ВУЗів України, в якому побували учасники шоу. Доля переможця вирішиться у фіналі, який вийде в ефір 23 грудня.