Державні свята
Видатні події – знаменні дати, які мають загальнонаціональну цінність, особливе історичне або суспільно-політичне значення, відзначаються в Україні як державні свята і є офіційними вихідними.
Новий рік (1 січня)
Новий рік – одне з найулюбленіших свят українців. Незмінні атрибути цього свята – ялинка, прикрашена іграшками, Дід Мороз та його онука – красуня Снігуронька. У всіх регіонах нашої країни для дітлахів проводяться новорічні вистави, для дорослих – різні розважальні заходи. Україна зустрічає Новий рік гучними веселими компаніями, підіймаючи келихи ігристого шампанського опівночі!
Різдво Христове (відзначається за православним календарем 7 січня)
Дуже урочисто і красиво відзначається в Україні Різдво Христове. Українці прославляють одну з найвеличніших подій у Християнській релігії – народження Сина Божого Ісуса Христа. Традиційно Різдво – це родинне свято, 6 січня, у Святвечір, готують святкову вечерю. За стародавнім звичаєм, на стіл подають 12 пісних страв, головна з них – солодка кутя. Коли зійде перша зірка, всі члени родини сідають вечеряти, щиро вітаючи один одного: “Христос рождається. Славімо Його!”. 7–8 січня свято “виходить на вулиці”: у ці дні люди ходять в гості один до одного та діляться цією радістю з ближніми, а на вулицях міст і сіл можна зустріти вертеп - це переодягнені люди в пастушків, Ангелів, царя Ірода, носять із собою різдвяну зірку, яка, за давньою традицією, свідчить про народження Сина Божого.
Міжнародний жіночий день (8 березня)
В Україні 8 березня традиційно називають «Жіночим днем», вважають святом весни та краси. Цього дня всі чоловіки вітають жінок квітами і подарунками. Радість початку весни, море квітів, усміхнені і надзвичайно привабливі жінки – все це формує дійсно весняний настрій цього свята.
Великдень (відзначається за православним календарем)
Найвеличнішим та найзначущим у православних християн є свято Великодня. Напередодні свята, в суботу, люди йдуть до церкви і святять пасхальні страви: паски – своєрідні хліби, крашанки та писанки – великодні яйця. Мистецтво української писанки продовжує вражати сучасників красою і вишуканістю свого символізму. Вітанням у пасхальні дні є слова: «Христос воскрес!», «Воістину воскрес!».
День праці (1,2 травня)
У світі Першотравень відзначають уже понад сто років. У сучасній Україні цей День – справжнє святкування весни. Практично всі виїжджають за місто з родинами і друзями, ближче до природи, на традиційний пікнік.
День Перемоги (9 травня)
Традиція святкування Дня Перемоги в незалежній Україні продовжує підтримуватися як і за часів СРСР. Це день відзначення Перемоги у Другій світовій війні 1945 року над фашизмом. 9-го травня вшановують ветеранів війни, віддають данину пам’яті загиблим, проводять урочисті заходи.
Свята Трійця
Свято Трійці, або Явлення Святого Духу, християни відзначають на згадку про події, що відбулися на п’ятдесятий день після Воскресіння Ісуса Христа. Цього дня в Україні зеленими гілками і квітами прикрашають оселі, храми й церковні подвір’я.
День Конституції України (28 червня)
28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла першу Конституцію незалежної української держави – Основний Закон. Прийняття Конституції – це знаменне утвердження України як молодої суверенної демократичної держави, важливий крок у забезпеченні прав людини і громадянина. Святкування Дня Конституції має переважно офіційний характер. У столиці і регіонах відбуваються різноманітні урочисті заходи.
День Незалежності України (24 серпня)
Саме в цей день 1991 року Верховна Рада України прийняла Акт проголошення незалежності України, який утвердив волю народу України, виявлену на референдумі. Це всенародне свято об’єднує українців всього світу почуттям національної гордості і віри у власні сили.