Держзамовлення-2012 - найбільше за роки незалежності

8 червня 2012 Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник повідомив, що Державне замовлення на підготовку фахівців науково-педагогічних, робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) у 2012 році став найбільшим за роки незалежності України . Заява була зроблена під час розгляду питань до уряду у Верховній Раді України.

Згідно із заявою Дмитра Табачника, Постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 2012 вирішено питання про державне замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб.

Міністр заявив, що згідно з цим Постановою обсяг прийому для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста склав майже 79 тисяч осіб, що на 4 тисячі більше, ніж минулого року, в тому числі 68 тисяч місць денної форми навчання. Що стосується освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, то був встановлений державне замовлення на рівні 127200 осіб, у тому числі за денною формою навчання - 108 тисяч.

Дмитро Табачник підкреслив, що рішенням Уряду був істотно збільшений обсяг прийому студентів за державним замовленням, якщо порівняти з 2011 роком, на такі напрями підготовки як: електроніка (майже 34%), енергетика та енергетичне машинобудування (на 14,5%);, радіотехніка , радіоелектронні апарати, зв'язок (майже на 25%), металургія та матеріалознавство (на 64%), машинобудування і металообробка (майже на 28%), хімічні технології та інженерія (на 46%), авіаційна та ракетно-космічна техніка (на 44 %), транспорт і транспортна інфраструктура (на 32%).

Міністр також підкреслив, що в 2012 році був збільшений обсяг прийому студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра за кошти держбюджету за напрямами підготовки для IТ-галузі майже на три тисячі місць, що становить 24%. Обсяг прийому за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста за держзамовленням складе 64 тисячі чоловік, у тому числі 57 тисяч - на денну форму навчання. Ці цифри становлять 44600 і приблизно 37000 студентів. За всі роки незалежності України це найбільший показник обсягів прийому. На підготовку робітничих кадрів у порівнянні з 2011 роком він збільшений на 15%, а на підвищення кваліфікації та перепідготовку обсяг прийому збільшено майже на 16%.