Досягнення студентів українських ВУЗів

Україна подарувала світу багато особистостей, які стали відомими в різних галузях науки, культури, мистецтва та спорту. Причому це не тільки люди, що живуть у наш час, а й ті, про яких ми знаємо за історичними документами. Давайте ж згадаємо імена видатних особистостей, які здобули освіту в навчальних закладах України.

На початку ХХ століття світову оперну сцену покорила талановита випускниця Львівської консерваторії Галицього музикального товариства – українська співачка Саломея Крушильницька. Пройдуть роки і її послідовниця, також випускниця Львівської консерваторії – Руслана Лижичко, отримає перемогу на конкурсі»Євробачення» в 2004 році.

Не менш відомий на весь світ український режисер Олександр Довженко, випускник Глуховсьуого учительського інституту (нині, Глуховський педагогічний університет). Його фільм «Земля» вважається загальновизнаною вершиною радянського німого кіно.

Немало українців прославилося в спортивній сфері. Справжніми легендами стали такі українські спортсмени як: Сергій Бубка (випускник Київського інституту фізичної культури), Олег Блохін, Андрій Шевченко. Випускник Національної академії держуправління при Президентові України Віталій Кличко став не тільки всесвітньо відомим боксером, а й успішним політиком. Варто сказати і про таких видатних спортсменів як: Яна Клочкова, Ганна Безсонова, Ірина Дерюгіна, які так само є вихованцями українських учбових закладів.

Не менш відомі політичні та історичні діячі України. Серед них відомий історик Михайло Грушевський, «альма-матер» якого став Київський державний університет . А також В. Вернадський - один із засновників і перший президент Української академії наук, творець багатьох наукових шкіл; один з представників космізму; творець науки біогеохімії.

Великий внесок у науку зробили найталановитіші українські вчені, такі як:.видатний лікар-кардіолог Микола Амосов, хірург Микола Пирогов, відомий будівельник суцільнозварного моста Євген Патон, білог Олександр Богомолець та багато інших.

Щороку українські навчальні заклади випускають зі своїх стін тисячі кваліфікованих фахівців своєї справи. А тому можна бути впевненими, що ще не одна зірочка запалиться на українському небосхилі, яка внесе свій внесок у розвиток людства.