Досягнення України за 20 років незалежності

Не так давно Україні виповнилося 20 років. За ці 20 років країна багато чого досягла і з 1991 року у нас є безліч заслуг.

На приклад, незалежність, здобута без кривавих війн. 20 спокійних років без будь-яких конфліктів. Україна - одна з небагатьох космічних держав світу. У порівнянні з багатьма іншими державами колишнього СРСР в Україні є справжня демократія і свобода, а також перспектива членства в Євросоюзі.

Як зазначає Роман Шпорлюк, професор-історик Гарвардського університету: «Україна підтримує мир з усіма своїми сусідами. Уникла цивільних або збройних внутрішніх конфліктів, будь-то на етнічному або релігійному грунті. Це безпрецедентне досягнення за всю українську історію».

Україна - одна з небагатьох світових космічних держав. Саме у нас виробляють екологічно чисті ракетоносії - Зеніт 3SL. Україна разом з США, Росією та Норвегією є співвласником проекту «Морський старт».

Саме українці розробили літак з найбільшою вантажопідйомністю - «Мрію». «Кольчуга», одна з найдієвіших станцій радіотехнічної розвідки вартістю близько 24 мільйонів доларів, також була розроблена в Україні.

Сьогодні українці живуть в дуже ліберальному суспільстві, де вже нікого не переслідують за особисті переконання або вроджені якості.

Ми можемо пишатися і нашими спортсменами: чотирикратною олімпійською чемпіонкою з плавання Яною Клочковою, абсолютними чемпіонами світу у важкій вазі боксерами братами Кличками. Наша збірна також є діючою переможницею шахової Олімпіади. У 2002 році українець Руслан Пономарьов у свої 19 років став наймолодшим в історії чемпіоном світу з шахів.

Наш футболіст Андрій Шевченко став найкращим футболістом Європи в 2004 році, а донецький футбольний клуб «Шахтар» в 2009 році виграв Кубок УЄФА. Варто також згадати, що не так давно Україна разом з Польщею гідно впоралися з проведенням футбольного чемпіонату Євро-2012.

Україна не словом, а діями давно дає про себе знати усьому світу. Ми впевнено дивимось у майбутнє, маючи усі можливості для процвітання підростаючого покоління.