Футбол в Україні

Футбол в Україні - один із пріоритетних напрямків розвитку українського спорту, якому приділяється величезна увага. Доказом тому є численні заслуги і трофеї, завойовані українськими командами.

Футбол в Україні - один із пріоритетних напрямків розвитку українського спорту, якому приділяється величезна увага. Доказом тому є численні заслуги і трофеї, завойовані українськими командами.

Найбільш сильними клубами в українській лізі є київське «Динамо» і донецький «Шахтар». Саме між цими двома учасниками футбольного протистояння вже тривалий час ведеться боротьба за звання кращої команди країни, а трофейний титул чемпіона періодично переходить від однієї до іншої.

Знають наші команди і на світовій футбольній арені. Ті ж «Шахтар» і «Динамо» регулярно удостоюються права брати участь у кубку «УЄФА», Лізі Чемпіонів та інших рейтингових турнірах.

Збірна України також систематично і голосно заявляє про себе світу. У 2006 році наша команда дійшла до ¼ фіналу Чемпіонату Світу з футболу.

Тримає марку і молодіжна збірна України, яка в тому ж 2006 році зайняла 2-е місце в чемпіонаті Європи. А в 2009 році наші гравці до 19 років стали європейськими чемпіонами.

Варто відзначити і зовсім недавню подію, яка стала історичною для футболу в Україні. У квітні 2007 року наша країна отримала право приймати Євро турнір у себе вдома, успішно реалізований в 2012 році. Цікавий факт: саме київська фанзона стала найбільш відвідуваною за весь час Євро.

Підготовка велася дуже ретельно, а результат змусив пишатися своїм рішенням як Федерацію футболу України, так і представників УЄФА.

Не варто забувати і про зірок українського футболу. Нашу марку на міжнародній футбольній арені не менш впевнено тримає великий український футболіст Андрій Шевченко, що вже став легендою не лише для України, але і для італійської серії «А» та світового футболу.

Андрій Шевченко став гідним наступником видатного футболіста і тренера - покійного Валерія Лобановського, винахідника відомого у футболі прийому «сухий лист».