Географія

Україна – країна у Центрально-Східній Європі, яка знаходиться приблизно між 52°20’ та 44°20’ північної широти і 22°5' і 41°15' східної довготи. Столиця України – місто Київ.

Україна є найбільшою за площею країною, яка повністю розташована в Європі. Мовою ж цифр, її територія становить 603 628 кв. км. Це 5,7% території Європи і 0,44% всієї площі суходолу в світі. Територія України простягається на 1316 км із заходу на схід і на 893 км з півночі на південь. Згідно з вимірюваннями, які проводили у 1887 році географічне товариство і військове відомство Австро-Угорської імперії, географічний центр Європи знаходиться на території сучасної України, про що свідчить знак неподалік міста Рахова Закарпатської області.

Україна межує з Білоруссю на півночі, з Польщею – на заході, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою – на південному заході, а також із Росією – на сході та північному сході. На півдні територію країни омивають Чорне та Азовське моря. Найбільші чорноморські порти – Одеса, Іллічівськ, Севастополь і Херсон, а на азовському узбережжі – Маріуполь, Бердянськ і Керч. Завдяки вигідному географічному розташуванню та розгалуженій мережі авіаційного, залізничного, морського та автомобільного транспорту Україна є транзитною для пасажирів та вантажів різних держав.

Більшість території країни – це рівнина, а на заході і на півдні, в Криму, є гірські масиви. Це – Карпатські та Кримські гори. Найвища точка України – гора Говерла (2061 м) в Карпатах.

Клімат на більшій території України помірно-континентальний. А от на самому півдні в Криму є зона субтропічного клімату. Тому Південний берег Криму – це суцільна зона морських курортів.

Природа України досить розмаїта і зачаровує навіть досвідчених мандрівників. Густі ліси, безкраї степи, мальовничі гори і рівнинні річки середньої смуги. Їх краса спокійна, але захоплююча. Навесні й улітку зелень підбадьорює, восени – буяє жовтий, червоний, помаранчевий кольори, а зима накриває все сніговим простирадлом. Зими в Україні сніжні, проте не дуже суворі. Сніг зазвичай випадає наприкінці листопада або в грудні.

Отже, в Україні на Вас чекають найрізноманітніші враження!