Київ

Столиця України, Київ, є одним із найстаровинніших міст у Європі. Вже понад 1500 років стоїть він на крутих берегах Дніпра. За давньою легендою, Київ заснували три брати: Кий, Щек і Хорив, та їх сестра Либідь, а свою назву місто отримало за ім’ям найстаршого брата Кия. Колиска Східного православ’я, Київ, є святим місцем для багатьох прочан як з України, так і з-за кордону, котрі приїздять молитися до Київських величних старовинних храмів і золотоверхих монастирів.

Ці високодуховні пам’ятки натхнення, таланту і неперевершених здібностей народу цієї землі справедливо вважаються шедеврами давньоруської та української архітектури. Багато з них відновлені і відреставровані, стали справжньою прикрасою столиці. Київ – це також адміністративний та фінансовий центр України. Тут знаходиться український Парламент (Верховна Рада), Адміністрація Президента, чисельні міністерства та відомства. Його фінансова складова – Національний банк України, інвестиційні компанії, фонди, представництва іноземних фінансових установ, валютні біржі, а також приблизно 150 комерційних банків. Понад 2000 об’єктів столиці віднесено до пам’ятників історії, культури та архітектури. Ці надбання, старовинний шарм та сучасні можливості міста на Дніпрі є справжньою принадою для туристів.

Києво-Печерська Лавра

На схилах Дніпра височіє найвизначніша пам’ятка Києва – Києво-Печерська Лавра, побудована майже тисячу років тому. Цей церковний комплекс є не лише чудовим витвором давньоруських зодчих. Це – святе місце, другий Єрусалим, для багатьох православних християн, котрі приходять поклонитися мощам святих, що зберігаються у печерах Лаври. Нещодавно на території Лаври відбудовано старовинний Успенський Собор, побудований ще в ХІ ст. Під час Другої Світової війни цей архітектурний шедевр було зруйновано, а його багаті художні та ювелірні колекції – розграбовано. Проте 2000 року Собор знову відкрив свої двері, а також ще ціла низка відновлених споруд Лаври, перетворених на музеї, які експонують понад 60 тисяч витворів прикладного мистецтва, колекції скіфського золота та рідкісних книг.

Софійський Собор

Учені називають київський собор св. Софії досконалим прикладом синтезу мистецтва, яке відображає славу і велич Київської Русі ХІ ст., коли був побудований цей храм за наказом князя Ярослава Мудрого. Впродовж віків Свята Софія була центром духовного, політичного, соціального і культурного життя Давньої Русі. Тут коронували давньоруських князів, приймали іноземних послів, укладалися важливі політичні міждержавні угоди. Тут князь Ярослав  заснував першу в цій частині світу бібліотеку. У давні часи Софія також служила місцем поховань. А саркофаг Ярослава Мудрого й досі зберігається у стінах собору. Ярослав – визначна постать в історії давньоруської держави. Саме завдяки йому були встановлені династичні взаємини з провідними європейськими державами того часу. Донька Ярослава Анна була королевою Франції у 50-х роках ХІ ст. Скульптура в її честь і досі прикрашає Aлександрійський міст у Парижі.

Володимир Хреститель

На схилі Володимирської гори, над Дніпром, стоїть величний монумент князю Володимиру, якого називають Хрестителем Русі. Саме завдяки йому у Давній Русі було запроваджено християнство у 988 році. Бронзова статуя на честь князя Володимира була встановлена у 1853 році.

Михайлівський Золотоверхий Собор

Ознакою справжнього духовного відродження в Україні стала відбудова Київського Михайлівського Золотоверхого Собору. Починаючи з ХІІ століття, його величні золотаві куполи давали наснагу воїнам – захисникам Київської Русі від іноземних завойовників. Однак, у 30-ті роки минулого століття храм було зруйновано під час чергової атеїстичної кампанії комуністичної влади. У 2000-01 роках дбайливими руками українських зодчих та у суворій відповідності до давніх креслень, Золотоверхий собор було відновлено, щоб він і надалі зачаровував людей своєю самобутньою красою.

Золоті Ворота

Ця фортифікація, споруджена ще 1037 року, служила ознакою кордону старовинного Києва часів правління князя Ярослава Мудрого, а також упродовж багатьох століть - захисним бар’єром на шляху завойовників.  У 1983 році визначна в історії Київської Русі споруда була повністю відреставрована, і нині це - історичний музей Золоті Ворота, відкритий для бажаючих поринути в атмосферу давньоруського середньовіччя.

Католицький Собор св. Миколая

Собор було споруджено у 1899-1909 рр. відомим архітектором Владиславом Городецьким.  Ця оригінальна готична споруда знаходиться на одній із центральних вулиць Києва (Велика Васильківська). До того ж її можна одразу впізнати за двома чудовими голкоподібними баштами, які линуть у височінь. Собор було реставровано у 1980 році. Сьогодні він служить як діючий католицький собор, а також концертний зал, куди приходять шанувальники органної музики.

Володимирський Собор

Побудована у 1882 році, ця православна церква має характерні ознаки нео-візантійського архітектурного стилю. Внутрішнє оздоблення храму, виконане знаними російськими художниками, має значну художню цінність. Авторами мозаїк були великі венеціанські майстри. Проте найдивовижніше у соборі – його хорові співи, котрі радимо не пропустити. Собор знаходиться на одній із центральних вулиць міста – бульварі Тараса Шевченка.

Маріїнський Палац

Розкішний палац у голубих і кремових тонах посеред чудового парку,  побудований за ескізами великого італійця Бартоломео Растреллі, у 1750 році. Спорудженням палацу керував російський архітектор Іван Мічурін. Цей дивовижної краси будинок був київською резиденцією царської сім’ї. Сьогодні це – місце офіційних прийомів, таких як президентські зустрічі та міжнародні конференції. Маріїнський палац також відкритий для оглядин туристичними групами, але тільки за попереднім записом.

Хрещатик

Головна й улюблена киянами вулиця міста – Хрещатик – була нещодавно відремонтована і тепер це одне з найкрасивіших місць столиці. Хрещатик поєднує риси жвавого ділового центру та шарм старовинних історико-архітектурних ансамблів ХIX cт. Вулиця веде до головної площі міста - Майдана Незалежності,  найбільш популярного місця для зустрічей. У вихідні дні Хрещатик стає пішохідним, надаючи киянам і гостям міста чудову можливість прогулятися посеред вулиці.

Національна Опера

Оперний театр розташований неподалік від Хрещатика. Чудове зовнішнє оформлення будинку змагається з його неперевершеним інтер’єром. Театр уперше підняв завісу у 1901 році, був третім за значенням у Російській імперії і першим за межами Петербурга та Москви.  Київська Опера справедливо вважається однією з найкращих театральних будівель у Європі.  Оперна та балетна трупи широко репрезентують своє мистецтво у багатьох країнах світу. Творчі зусилля трупи переважно сконцентровані на постановках класичних українських та російських опери та балету. Професійність акторів, художнє освітлення і яскраві декорації залишать незабутні враження про українське драматичне мистецтво.

Андріївський Узвіз

Одна із стародавніх вулиць Києва – Андріївський Узвіз – найулюбленіше місце для прогулянок киян та гостей міста, а також проведення відкритих ярмарків, фестивалів і концертів. Чисельні художні галереї, магазини, студії, кафе – тут є все для гарного відпочинку, тут також можна придбати найкращі сувеніри, виконані українськими майстрами. Ціла низка музеїв, розташованих на Андріївському Узвозі, відображають історію цієї легендарної вулиці і всього Києва. На узвишші, над Узвозом та старою частиною Києва – Подолом, стоїть одна із найкращих прикрас столиці – Андріївська церква. Чудова споруда у стилі бароко була побудована за ескізами відомого італійського архітектора Бартоломео Растреллі у 1754 році. Ще однією характерною рисою Андріївського Узвозу є готичний Замок Річарда, який нещодавно було відреставровано і перетворено на готель.

Будинок з Химерами архітектора Городецького

Цей будинок – один із найцікавіших у Києві. Він розташований у найбільш затишній частині центру міста – на вулиці Банковій. Будинок побудовано відомим київським архітектором Владиславом Городецьким у стилі “модерн”. У 1992-1993 р.р. архітектор мешкав у своєму творінні, фасад і дах якого було прикрашено незвичайними скульптурними орнаментами тварин, міфологічних фігур і предметів мисливства. Вся архітектурна композиція заворожує своєю завершеністю, яка дозволяє глядачеві миттю поринути у світ казкових фантазій.