Львів
Ви побували у столиці Києві і вважаєте, що вже все знаєте про Україну? А ось і ні. Сприйняти і зрозуміти цю країну по-справжньому можна лише побувавши в її західній “секретній столиці” – Львові.
Всього година літаком з Відня чи Берліна - і Ви вже у "місті лева". Тут ця благородна тварина у пошані. І першими, хто зустріне Вас у Львові, будуть скульптури сотень кам’яних левів.
Львів – дуже поетичне місто, оповите серпанком легенд. Вузькі середньовічні мощені бруківкою вулиці, різностильне архітектурне оздоблення – усе збереглося у своєму первозданному вигляді. У давнину Львів був столицею потужної слов’янської держави - Галицько-Волинського князівства. Перебування у складі Австро-Угорської імперії, а потім Польщі зробило свій внесок у формування неповторного образу міста. Проте, незважаючи на всі примхи історії, місто не втратило свого українського духу. І, дякувати Богу, на відміну від інших українських міст, тендітна архітектура Львова не постраждала від monstrosities радянських часів. Тож недарма центральну частину міста занесено до списку світового культурного надбання ЮНЕСКО. Адже в цьому музеї під відкритим небом можна годинами милуватись пам’ятками різних епох, створених у сплетінні багатьох національних культурних традицій.
Невловима богемна аура міста завжди немов магнітом притягувала сюди нестандартні особистості. Серед них було і немало геніїв. Натхнення до творчості і наукової праці шукали у Львові польський поет Адам Міцкевич, український історик і філософ Михайло Грушевський, біолог-винахідник вакцини проти тифу Рудольф Вігель, класик єврейської літератури Шолом Алейхем, видатний письменник-фантаст ХХ століття Станіслав Лем та багато інших. Кажуть, саме за філіжанкою ароматної львівської кави до них найчастіше навідувалися музи і в голові народжувалися нові ідеї. Можливо, Вам теж варто спробувати? Хтозна, раптом саме від навіювання старого міста нестандартне рішення прийде і до Вас.