Медицина в Україні

Історія української медицини почалася ще в XI столітті н.е. Вже тоді при монастирях, храмах і церковних парафіях створювалися притулки, надають всю необхідну допомогу тим, хто її потребував. Три століття опісля в Україні з'явилися і перші лікарні.

Медична наука України може пишатися великими вченими, які зробили величезний внесок у становлення медицини на міжнародному рівні. Так, варто згадати Миколу Амосова - новатора і піонера в області кардіології; людини, яка стала одним з перших лікарів, які практикували хірургічне втручання при лікуванні серцевих захворювань, і таким чином дав поштовх усій сучасній медицині серця.

Також величезний внесок у розвиток медицини зробив Олександр Богомолець. Він зміг докорінно змінити уявлення людства про зростання і розвитку пухлин, створивши новаторське вчення про взаємодію пухлини і організму. Іменем Олександра Богомольця був названий кращий медичний університет України, який знаходиться в Києві - Київський національний медичний університет ім. О. Богомольця.

В сучасній Україні розвиткові медицини також приділяється особлива увага в державній політиці. Головним органом, що курирує медицину, є Міністерство охорони здоров'я України: moz.gov.ua

За останні роки були проведені численні реформи медичної системи. Масово відкриваються нові медичні установи, закуповується нове сучасне обладнання.

У базі державних програм охорони здоров'я дуже велику важливість має забезпечення населення якісними медичними послугами нового покоління. Новонароджені, діти та студенти регулярно проходять всі необхідні обстеження. При університетах України створено свої окремі поліклініки та лікарні, здатні прийняти всіх нужденних і надати необхідну медичну допомогу.