Навчання за допомогою аудіозаписів

Ми звикли, що навчання за допомогою аудіо записів використовується найчастіше в спеціалізованих школах, а також на факультетах або курсах з вивчення іноземної мови. Однак сьогодні аудіо записи отримали більш широке розповсюдження і величезну кількість слухачів, і серед них – не тільки бажаючі вивчити мову.

Проте, на сьогоднішній день, формат аудіо записів, як засобу для навчання, присутній вже далеко не тільки в іноземних мовах, але і в багатьох інших предметів. Це дуже ефективний інструмент для самоосвіти в різноманітних сферах, від мови до бізнес навчання та іншого.

Що ж найголовніше в навчанні за допомогою аудіо записів?

• Звукові компоненти не повинні повністю дублювати текстовий матеріал.
• Записи до аудіо записів повинні надаватися окремо, але при цьому вони також повинні бути зв’язані зі звуковим матеріалом за допомогою посилань.
• Учень має право вирішувати самостійно, чи потрібно йому прослухати фрагмент або вміст йому вже знайомий.
• Не варто допускати автоматичного завантаження аудіо записів: нав’язане звукове супроводження дратує та втомлює, а увага слухача розсіюється.
• Якщо у Вас краще розвинений зоровий канал сприйняття, Вам варто доповнювати звукове сприйняття досліджуваного матеріалу зоровим, наприклад, читаючи текст.

Якщо Ви є візуалом, тобто, людиною у якої краще всього розвинене саме зорове сприйняття, корисним буде також доповнювати звуковий ряд, читаючи текст, переглядаючи зображення, будуючи таким чином міцні асоціації у себе в голові.

Метод навчання майже всім предметам за допомогою аудіо записів навряд чи повністю змінить всі інші методи. Аудіальний спосіб покликаний якісно доповнити повний комплекс заходів, які Ви здійснюєте для того, щоб максимально міцно засвоїти бажаний предмет. Це дуже економить Ваш час, так як аудіо записи можна слухати під час довготривалих поїздок в міському транспорті, під час прогулянок та в інших різних місцях, в будь-який час. Для цього не потрібно спеціального місця та інших обов’язкових умов. Тільки програвач та записи.