Навіщо потрібна друга вища освіта (питання - відповідь)
З якою метою отримують другу вищу освіту? За якими спеціальностями? Чи існують вікові обмеження? Скільки часу може знадобитися на навчання? Яка форма навчання? Чи важлива перша спеціальність? Чи можна вчитися за індивідуальною програмою?
З якою метою отримують другу вищу освіту?
Багатьох людей не влаштовує робота за фахом, яку вони вже отримали. Як правило, другу вищу освіту вибирають у разі радикальної зміни сфери своєї діяльності і необхідності фундаментальних знань в новій галузі.
Також дуже часто подібні знання потрібні для розвитку першої спеціальністі і поліпшення своїх індивідуальних навичок. Так, наприклад, досить часто економісти звертаються за другою юридичною освітою, щоб уникнути труднощів під час ділових переговорів. І, в принципі, досконале знання законів і прав людини може стати в нагоді.
За якими спеціальностями?
В основному вибираються спеціальності, які найбільше цінуються на міжнародному ринку праці: економіка, фінанси, менеджмент, маркетинг, управління, юриспруденція, іноземні мови, інформаційні технології. Останнім часом збільшився інтерес до другої вищої освіти в галузі соціології, політології, психології, реклами, дизайну, індустрії туризму, екології, біотехнологій. Також варто відзначити, що зростаюче виробництво створило пожвавлення на ринку інженерних спеціальностей.
Чи існують вікові обмеження?
У більшості ВНЗ вікових обмежень для абітурієнтів немає. Однак деякі з них все ж встановлюють верхню вікову планку, яка зазвичай не перевищує 40-50 років.
Скільки часу може знадобитися на навчання?
Як правило, вдається вкластися в два-три роки. У деяких ВНЗ, наприклад, можна отримати другу вищу освіту менш ніж за два роки.
Яка форма навчання?
Вечірня, очно - заочна, заняття по вихідних днях, заочна, екстернат. Деякі ВНЗ практикують модульну систему: заняття проходять інтенсивними блоками два рази на рік (восени і навесні ) за два тижні в денний час з відривом від роботи.
Чи важлива перша спеціальність?
Перша спеціальність, як правило, значення не має, але у фахівців в суміжних областях є деякі переваги.
Чи можна вчитися за індивідуальною програмою?
Великою перевагою другої вищої освіти якраз є саме те, що багато ВНЗ надають студентам можливість складання індивідуального графіка і програми навчання. У цьому випадку можна зосередити свої зусилля лише на тих дисциплінах, які найбільш Вам знадобляться у майбутньому.