Незвідана Україна. Студентські мандрівки та туристичні маршрути

Перед тим як вирушити в мандри по Україні, необхідно вирішити деякі організаційні питання:

• намітити маршрут,
• вибрати спосіб пересування,
• підібрати екіпіровку.

Один з варіантів маршруту по Лівобережній Україні може бути таким: Київ - Переяслав-Хмельницький - Золотоноша - Черкаси - Чигирин - Суботів - Холодний Яр - Кіровоград - Кривий Ріг - Запоріжжя - Мелітополь - Донецьк - Святогорськ - Ізюм - Чугуїв - Харків - Полтава - Київ .

Якщо подолання всього маршруту здасться Вам дуже втомливим, Ви можете обрати одне з міст і вирушити за враженнями саме туди.

Цей туристичний маршрут правим берегом Дніпра пропонуємо почати з Переяслава-Хмельницького. Містечко розташоване недалеко від столиці України - Києва.

За часів Київської Русі Переяслав був великим фортифікаційним містом. Тут розташований місцевий Музей під відкритим небом - головна визначна пам'ятка містечка. Гуляючи його алеями, ніби переносишся на декілька століть назад. Дерев'яні вежі козацьких укріплень, старовинні млини і собори - всі вони надають цьому місцю особливу унікальну красу.

Якщо Вам більше до душі Правобережна Україна, почніть свій маршрут з невеликого містечка Хотин. У Хотині на схилах правого берега річки Дністер розкинулася кам'яна фортеця, яка була споруджена в XII столітті за наказом князя Данила Галицького на місці дерев'яних і земляних укріплень.

До складу фортеці входять чотири оборонні башти, палац коменданта, церква, в якій тепер розташовано краєзнавчий музей.
Під стінами фортеці не раз кипіли кровопролитні битви. У 1621 році козацьке військо гетьмана Сагайдачного розгромило турецьку армію, яка в ті часи вважалася непереможною. Також під час визвольної війни у 1650 та 1653 роках у Хотинській фортеці побували війська Богдана Хмельницького.

І не забудьте відвідати Мукачеве. Це одне із найстаровинніших міст Закарпатської області. Тут розташований Замок «Паланок» - колишня резиденція князя Корнатовіча.

Величні стіни цього замка, оспівані в легендах і піснях, неодноразово відбивали навалу ворогів і були мовчазними свідками запеклих боїв. Палац «Білий Дім», який раніше належав графам Шенборнам, - ще одна визначна пам'ятка міста.

Замки - це справжнє багатство Закарпаття.

Тому маршрут по правому березі Дніпра варто прокласти через такі місця, як:

• «Золоту підкову»: Золочівський, Олеський та Підгорецький замки (всі вони містяться неподалік від Львова, який сам по собі заслуговує окремої уваги);
• Ужгородський замок (сам замок і місто подарують Вам незабутні спогади);
• Хустський замок (це легендарний замок, пронизаний загадками, таємницями і незвичайними легендами).

Всі ці надзвичайно мальовничі, вражаючі місця - лише мала дещиця в безмежному океані найцікавіших географічних маршрутів України. Так що, якщо Ви вирішили вивчити країну, подорожуючи, запасіться часом, терпінням і вперед!