Одеса

Сучасна Одеса – найбільший в Україні морський порт, що розташувався на берегах Чорного моря. Місто є важливим історичним, культурним та індустріальним центром країни. М’який клімат, чудові піщані пляжі та історико-архітектурне оздоблення створили неповторний образ Одеси, яку справедливо називають південною перлиною біля моря.
Заснована у 1794 році за наказом Катерини ІІ як могутній морський порт, що забезпечував охорону південних кордонів Російської Імперії, Одеса набагато перевершила сподівання Її Величності. Дуже скоро Одеса перетворилася на одне з найбільших і найбагатших російських міст. Своїм процвітанням місто завдячує створеним на той час надзвичайно сприятливим умовам порто франко, які приваблювали мігрантів та купців з країн Європи та Азії, і дали поштовх бурхливому розвитку ділового життя міста. Одеса розквітала також і через відмінне бізнес чуття, позитивне, оптимістичне бачення і неперевершене почуття гумору її мешканців.
Вулиці Одеси – це справжній підручник архітектури. У дивній гармонії тут поєднані риси, притаманні різним архітектурним стилям: готики, ренесансу, бароко, класицизму і модернізму. Одеса найчастіше асоціюється з назвами знаменитих вулиць Дерибасівської та Приморського Бульвару. Дерибасівська – це серце Одеси, що веде до Міських Садів, ідеального місця для променадів теплими південними вечорами, з їх прохолодними фонтанами, старовинним літнім будиночком та скульптурами лева та левиці.
З Приморського Бульвару спускаються вниз Потьомкінські Сходи – одне з найдивовижніших місць Одеси, з якого відкривається чудовий краєвид на залив і Морський порт. Стоячи на самому верху, Ви не побачите, власне, 142-метрових сходів, котрі оптично стають невидимі. Знаменитий пам’ятник Дюку де Рішельє, засновнику Одеси, який знаходиться біля підніжжя Сходів, вже декілька століть намагається розгадати їх загадку. Оглянути увесь залив можна з найвищих точок Бульвару – палацу графа Воронцова та Грецької колонади. Розкішні тінисті платани і каштани надають Приморському Бульвару особливого шарму, перед яким не можуть встояти ні одесити, ні численні гості міста.
Одеса також відома своїм культурно-мистецьким життям. Саме тут знаходиться, як вважають, другий в Європі за красою оперний театр.
Унікальну ауру міста створюють такі неперевершені архітектурні шедеври, як кафедральний собор св. Іллі та церква св. Пантелеймона, палаци князів Гагаріних, графа Потоцького та землевласника Абазі, а також Будинок Вчених, готелі «Лондонская» і «Красная», торговий центр Пасаж.
Познайомитися з Одесою по-справжньому неможливо, не побачивши неперевершені архітектурні ансамблі її старовинних вулиць Пушкінської, Лонжерона, Гоголя, Французького бульвару, Театральної площі, не оцінивши скарби музеїв Мистецтва, Літератури, Археологічного, Музею морського флоту, Західноєвропейського і Східного музеїв, не завітавши до унікальних Одеських катакомб.
Цікаво пройтися і по знаменитому ринку Привоз, оглянути Морський термінал чи здійснити веселу прогулянку морем. А бурхливе нічне життя чекає на Вас в Аркадії – розважальному оазисі біля моря з безліччю дискотек, ресторанів, нічних клубів та луна-парком.