Переваги диплома магістра при працевлаштуванні

Незважаючи на те, що ближче до закінчення бакалаврату, більшість студентів дивуються, яку програму обрати, безсумнівно слово "магістр" в резюме, звичайно ж, виглядає більш красиво і переконливо, ніж "спеціаліст".

Але щоб там не говорили, деякі роботодавці мало звертають увагу на освітньо-кваліфікаційний рівень, зазначений у Вашому дипломі. Така реальність. За статистикою лише 20% випускників ВНЗ влаштовуються на роботу за фахом.

Отже, на перший погляд, немає великої різниці в тому, який освітньо-кваліфікаційний рівень диплома Ви вкажете в резюме на посаду, наприклад, логіста, якщо Ваша університетська спеціальність - викладач історії. Але якщо ж у Ваших планах знайти роботу саме за фахом - тоді однозначно обирайте магістратуру.

Адже той самий вчитель історії в загальноосвітній школі з дипломом магістра має конкурентну перевагу над викладачем з дипломом фахівця. А якщо говорити про приватнi школи, то ця перевага перетворюється на обов'язкову вимогу.

Варто також відзначити, що працівники з магістерськими рівнем освіти найчастіше більш високооплачувані, ніж їхнi колеги-фахівці або ж бакалаври. Диплом магістра має свою вагу також і при виїзді за кордон.

Крім того, при виборі варто також враховувати, яка сітка освітньо-кваліфікаційних рівнів прийнята в країні, де Ви плануєте починати професійну діяльність. Рівень "спеціаліст" розповсюдженний на пострадянському просторі. Тоді як для роботи або отримання рівня PhD в Європі, США та багатьох інших країнах краще отримати рівень магістра.

Як би там не було, рішення завжди за Вами. Тільки Ви вправі вирішувати питання, що стосуються Вашого майбутнього.