Питання тимчасового перебування на території України

В’їзд на територію України

Україна має діючі угоди з Киргизією, Російською Федерацією, Узбекистаном, Вірменією, Азербайджаном, Молдовою, Білоруссю, Грузією, Казахстаном, Таджикистаном та Ізраїлем про вільне пересування громадян країн – учасників цих угод без необхідності отримання віз.

Громадяни вище вказаних країн в’їжджають на територію України по діючому паспортному документу, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

При цьому всі іноземні громадяни керуються правилами находження на території України, встановленими наступними законами:

• Законом «Про правовий статус іноземців та лиць без громадянства»
• Законом «Про вільне пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»,
• Правилами в’їзду іноземців та лиць без громадянства в Україну, їх виїзду з України та транзитного переїзду через її територію, затвердженими Кабінетом міністрів України.

Згідно з такими Правилами в’їзду та виїзду, реєстрація паспортних документів іноземних громадян проводиться на державному кордоні України посадовою особою Державної митної служби в установлений термін.

Перебування на території України

Довготривале перебування іноземного громадянина на території України можливе, якщо він:

• своєчасно продовжує своє місцезнаходження на території України шляхом продовження реєстрації паспортного документу в місцевому відділені Департаменту з питань громадянства, імміграції та реєстрації фізичних лиць Міністерства внутрішніх справ України;
• має свідоцтво про тимчасове проживання (зазвичай видається на термін навчання);
• має свідоцтво про постійне проживання
• має документи, підтверджуючі отримання статусу біженця або притулку в Україні.

Порядок продовження реєстрації паспортного документу регламентований Інструкцією про порядок продовження терміну перебування на території України іноземців та лиць без громадянства, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України.

Законом «Про статус іноземців та лиць без громадянства» передбачено, що іноземці, які прибули в Україну, отримують свідоцтво про тимчасове проживання.

Таке свідоцтво дає підставу знаходитися на території України та вільно в’їжджати та виїжджати протягом всього терміну дійсності.