Популярні види спорту України

Спорт в Україні шанувався ще в давнину. За часів Київської Русі по світу ходила слава про непереможних богатирів, які вважають своїм обов'язком захищати людей і вітчизну. Через багато століть таку ж славу отримали запорізькі козаки - хоробрі захисники незалежної держави.

Україну не один раз прославляли силачі - нащадки славних козаків - як наприклад, спортсмен початку ХХ ст. Іван Піддубний, який походить з роду запорізьких козаків. Його називали «Іван Залізний» і «Чемпіон Чемпіонів», «Російський Богатир». А також відомий сучасний силач Василь Вірастюк - володар титулу «Найсильніша людина світу», неодноразовий чемпіон світу в силовому багатоборстві.

Україна - це країна спорту та здорового способу життя. І це зовсім не данина моді, а скоріше - справа честі і вибір кожного.

Ще зі шкільної лави дітям прищеплюють любов до спорту на уроках фізичної підготовки. Найбільш талановиті серед них продовжують займатися спортом як основним видом діяльності, роблячи досить успішну кар'єру, зв'язавши зі спортом своє життя.

Як і в більшості країн світу, почесне місце в українському спорті займає футбол. Це найпопулярніша гра серед дітей, підлітків і дорослих. Футбол активно розвивається і підтримується на всіх рівнях. Українські футбольні клуби і збірна гідно представляють честь країни на міжнародній арені, а слава про бравих українських футболістів, таких як Андрій Шевченко, Андрій Воронін, Олег Блохін та інших, поширюється далеко за межі країни.

Належна увага приділяється українському баскетболу і хокею. Спортсмени, які представляють ці види спорту, постійно тренуються і працюють над собою, щоб досягти найкращих результатів.

Як наприклад, художня гімнастка Анна Безсонова - абсолютна чемпіонка світу 2007 року, п'ятиразова чемпіонка світу, триразова чемпіонка Європи. У послужному списку Ганни Безсонової чимало вагомих титулів - 2-кратна чемпіонка світу в окремих видах (обруч, булави), володарка золотих медалей на етапах Кубка світу, 3-разова чемпіонка Європи в окремих видах багатоборства (обруч, булави, стрічка), абсолютна чемпіонка світу 2007, двічі бронзовий призер Олімпійських ігор, а також багаторазовий срібний призер чемпіонатів світу та Європи.

Окремої уваги заслуговує український бокс.

Ні для кого не секрет, що саме українці - брати Володимир і Віталій Клички, по праву вважаються одними з кращих боксерів планети, які постійно доводять своє лідерство і завойовують все нові чемпіонські пояси.

Перемога Віталія Кличка над Семюелом Пітером 11 жовтні 2008 року стала втіленням у життя давньої мрії братів - стати одночасно чемпіонами світу з боксу у важкій вазі за версіями різних організацій професійного боксу. Віталій повернув собі чемпіонський пояс організації WBC, Володимир же до цього моменту володів уже трьома поясами, будучи чемпіоном за версіями WBO, IBF і IBO.

За бій з Семюелом Пітером у 2009 році Віталію Кличку була вручена премія Світової академії спорту «Лауреус» в номінації «Повернення року».

2 липня 2011 брати досягли своєї другої, ще більшою мрії. Після того, як Володимир завоював пояс чемпіона WBA, перемігши попереднього чемпіона Девіда Хея, чемпіонські пояси у важкій вазі всіх чотирьох найважливіших організацій у світовому боксі перейшли у володіння братами. Крім титулів цих чотирьох організацій, Володимир також володіє поясами The Ring Magazine і IBO. У 2011 році за свої спортивні досягнення брати отримали Премію Штайгер.

Брати Клички впродовж декількох років очолюють незалежний рейтинг важкоатлетів на порталі boxrec, до того ж з великим відривом від інших важкоатлетів сучасності.

Також почесне місце займають і олімпійські види спорту. Уряд країни робить все можливе, щоб українські олімпійці гідно представляли честь держави на Олімпійських іграх. Вперше команда незалежної України взяла участь в Олімпійських іграх під час зимової Олімпіади 1994 року в Ліллехаммері. Відтоді українська команда завоювала 32 золотих олімпійських медалі. У список національних видів спорту входять бойові мистецтва: козацький двобій, бойовий гопак та спас. Ці види спорту з'явилися саме в Україні. Збірна України проводить показові виступи в цих видах спорту на деяких чемпіонатах світу з бойових мистецтв.