Прийом іноземців на навчання до ВНЗ України

Іноземні громадяни, які бажають отримати освіту в Україні, повинні приїжджати на навчання за запрошенням ВНЗ.

ВУЗ, в свою чергу, повинен мати ліцензію на навчання іноземних громадян, копію свідоцтва про акредитацію, а також документ, що свідчить про щорічну квоту на прийняття студентів-іноземців.

Іноземні громадяни, які в'їжджають з держав з візовим режимом, повинні оформляти візу типу «D». Подібна віза оформляється в Посольстві України за кордоном.

Іноземці повинні надати до ВНЗ такі документи:

• анкету встановленого зразка;
• копію документа про освіту та одержані з навчальних дисциплін бали;
• документ про відсутність ВІЛ-інфекції (якщо інше не передбачено Міжнародними договорами України);
• медичний сертифікат про стан здоров'я, затверджений офіційним органом охорони здоров'я країни, з якої прибув іноземець, і виданий не пізніше, ніж за 2 місяці до виїзду на навчання в Україну;
• страховий поліс про надання екстреної медичної допомоги (крім іноземців, прибуток з країн, з якими укладено договори про безоплатне надання екстреної медичної допомоги). Медичний страховий поліс видається адміністрацією ВНЗ, і знаходиться в неї;
• копію свідоцтва про народження;
• 6 фотографій;
• зворотний квиток з відкритою датою повернення на батьківщину терміном до одного року.

При вступі до аспірантури і докторантури, крім перерахованих вище документів, іноземці також повинні надати й інші відповідні документи в установленому порядку.

У разі необхідності, документи, зазначені вище, повинні бути легалізовані в Посольстві України в країні проживання іноземця (якщо інше не передбачено міжнародними договорами України).

Реєстрація паспорта іноземця, який прибув в Україну для отримання освіти, здійснюється в органах внутрішніх справ на підставі письмового клопотання ВУЗа. Клопотання подається в органи внутрішніх справ не пізніше 3-х робочих днів, починаючи від дати подання іноземним громадянином свого паспорта для реєстрації у ВУЗі.

Вищий навчальний заклад несе повну відповідальність за своєчасне оформлення документів на перебування іноземних громадян в Україні.