Що дає диплом спеціаліста?

Більшість студентів, які мають вищу освіту, володіють саме освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст». Найчастіше навчання за даною програмою займає рік-півтора і ведеться на базі вже отриманого диплому рівня «бакалавр».

Системою освіти України закладена можливість отримати диплом бакалавра в одному ВУЗів, скажімо, в Київському Національному економічному університеті, а на спеціаліста вивчитися вже в іншому, на приклад, у Київському політехнічному університеті.

Диплом спеціаліста при працевлаштуванні - це самий універсальний варіант для працевлаштування середньостатистичного українського працівника. У довіднику кваліфікаційних характеристик він підходить практично для всіх посад, починаючи від помічника бухгалтера, і закінчуючи головою правління. Головне - це профільна освіта по займаній посаді.

Диплом спеціаліста має і свої мінуси. Так, у разі виїзду за кордон Ваш диплом в більшості випадків буде прирівнюватися до рівня місцевих коледжів. Справа у тому, що в Європі і США, в принципі, немає такого поняття як «спеціаліст». Загальноприйнята система в країнах Європи та Північної Америки: диплом бакалавра - це рівень коледжу, а диплом магістра - рівень університету. Хоча є непоодинокі випадки визнання українського диплома спеціаліста на рівні диплома магістра в інших країнах. Це залежить від пройденої програми, обсягу кожної з вивчених дисциплін і наполегливості здобувача. Але все ж рекомендуємо перед вибором програми другого циклу: спеціаліста або магістра, зважити всі за і проти, враховуючи особливості системи освіти країни, де Ви збираєтеся продовжувати навчання або починати трудову діяльність.