Що необхідно зробити, щоб український диплом визнали в інших країнах?

Процедура визнання регулюється виключно внутрішнім законодавством країни, в якій Ви плануєте продовжувати навчання або почати професійну діяльність.

Таким чином, процедура визнання диплома, отриманого в Україні, залежатиме від країни його пред'явлення, спеціальності, цілей визнання - продовження навчання або професійної діяльності. Інформацію про процедуру визнання в обраній Вами країні краще дізнаватися заздалегідь, до моменту від'їзду з України. Але є ряд стандартних правил, які точно варто виконати.

Щоб документ про освіту, отриманий в Україні, був дійсним на території іншої країни, потрібно пройти процедуру його легалізації.

Якщо країна, куди Ви збираєтеся після закінчення ВНЗ, є учасником Гаазької конвенції, український диплом досить завірити апостилем в МОН України. Це і є так звана спрощена процедура легалізації. І вона універсальна для всіх країн-учасниць Гаазької конвенції.

Якщо ж країна не є учасником даної угоди, диплом необхідно легалізувати в Міністерстві закордонних справ України. ВУЗи самі допомагають випускникам оформити документи про освіту належним чином.

Фактично легалізація та апостиль підтверджують легітимність виданого Вам диплома при використанні його за межами України.

Цей процес регулюється внутрішнім законодавством країни, міжнародними угодами або Лісабонською конвенцією.