Що таке виїзна віза?

Виїзна віза – це спеціальний документ, необхідний для виїзду з країни. Як правило, вона видається іноземцю, якщо у нього немає іншої чинної для цього візи.

Традиційно "виїзною візою" називається дозвіл, який іноземцю треба отримати для виїзду з чужої країни, якщо під час перебування в ній він загубив документи, на підставі яких він в'їжджав в цю країну і перебував у ній (наприклад, паспорт з візою).

Іноді при безвізовому режимі такий дозвіл не потрібен, й іноземець може просто виїхати з країни за новим паспортом чи іншим документом, який він отримав замість загубленого. Таким документом, наприклад, може бути посвідчення на повернення або його відповідники.

Також «виїзною» можуть називати візу, яку слід отримати іноземцю, що проживає в чужій країні, для тимчасового виїзду за її межі, в тому разі якщо дозвіл на проживання не дає йому такого права за визначенням.

Якщо іноземний студент, який навчається у ВНЗ України, вже отримав виїзну візу, то згідно із законом він/ вона зобов'язаний/а покинути територію України протягом п'ятнадцяти днів після отримання візи. Якщо через якісь причини його від'їзд відкладається, то стосовно нього можуть застосовувати суворі заходи. Це може бути застосування штрафних санкцій, утримання під вартою і навіть депортація.

Рішення про депортацію іноземного громадянина в Україні приймає тільки спеціальний суд. У разі якщо іноземному студентові довелося покинути країну внаслідок депортації, то наступні п'ять років йому буде заборонено в'їзд на територію України. Тому ми настійно радимо іноземним студентам дотримуватися вимог імміграційної служби. Це допоможе уникнути неприємностей і зайвих клопотів, а також дозволить зосередитися на головній меті — здобутті перспективної спеціальності.