СТАТИ ГЕНІАЛЬНИМ ІНЖЕНЕРОМ ЧИ ІТ-ШНИКОМ В УКРАЇНІ!

Спланувати висадку Людини на Марс. Збудувати найвищу та найміцнішу будівлю в світі, винайти вічний двигун. Нарешті створити штучний інтелект. Фантастика? Вчені прогнозують, що у найближчі тридцять–сорок років науку очікує небачений досі стрибок. І для всіх, хто планує брати у цьому стрімкому розвитку безпосередню участь дуже важливо вже сьогодні обрати фах і місце навчання. Для молодих і талановитих техніків немає нічого неможливого.

Хіба що Ви не зможете створити літак "Мрію" – найпотужніший на сьогодні в світі, ракетоносій "Циклон" – найнадійніший в світі, перший в світі суцільнозварний міст. Ці досягнення інженерної думки вже створені українськими фахівцями до Вас. Але в Україні Ви зможете цьому навчитися, отримавши якісну технічну освіту, і фантастика стане реальністю.

Українські вчені співпрацюють з потужними міжнародними науковими центрами у 45 країнах світу. Серед них, наприклад, такі авторитетні організації, як Міжнародний інститут прикладного системного аналізу IIASA, Європейська організація ядерних досліджень CERN, Європейська наукова асоціація геофізичних досліджень EISCAТ. Частково фінансуються українською стороною спільні проекти з Національним центром наукових досліджень Франції (CNRS) та Радою з науки і технологій Туреччини (ТÜBITAK). Триває співпраця з такими корпораціями, компаніями, концернами, як “INTEL”, “MOTOROLA”, “BOEING”, “GENERAL ELECTRIC”, (США); “Folgat AG” (Німеччина); “Sodern” (Франція); “Sigma Aldrich” (Швейцарія); “Global Metal Technology” (Корея); “NORINKO” (Китай) та іншими. Україна входить до першої п’ятірки країн-дослідниць космосу. Українські вчені беруть участь у 25 міжнародних наукових, а підприємства – у 50 комерційних проектах, найзначніші з яких “Морський старт”, “Наземний старт”, “Дніпро”, “Циклон-4”. Також українські вчені брали безпосередню учаcть у проекті століття – створенні Великого адронного коллайдера.

Українська школа технічної освіти має давні традиції та потужне підґрунтя. Багато учених-засновників наукових шкіл, визнаних в усьому світі, вчилися і працювали в Україні. У Харкові працював і створив потужну наукову школу в галузі фізики Нобелівський лауреат Лев Ландау. А в Києві розробив унікальні методики зварювання металу вчений Євген Патон. У 1934 році він заснував Інститут електрозварювання Академії наук України. Протягом всього життя він розробляв та вдосконалював метод швидкісного автоматичного зварювання під шаром флюсу, який згодом дістав назву «метод Патона». Євген Патон розробив методи розрахунку раціональних конструктивних схем металевих прогінних споруд мостів, дослідив умови їх роботи, розробив способи відбудови зруйнованих мостів. Під його керівництвом винайдено спосіб автоматичного швидкісного зварювання, який відіграв визначну роль у технічному розвитку. Під час Другої світової війни Патон розробив і впровадив технологію та обладнання для зварювання спеціальних сталей, зокрема, для танкових башт. 1953 року ім'ям Є.Патона названо побудований ним перший у світі суцільнозварний міст через Дніпро у Києві завдовжки 1543 метри.

І досі тримають першість у світі науково-конструкторські школи Михайла Янгеля у галузі ракетно-космічної техніки і Олега Антонова у галузі літакобудування. Найбільший в світі літак АН-225 “Мрія”, а також найпотужніший літак АН-124 “Руслан” сконструйовані лідером українського літакобудування – державним підприємством "Антонов". Вищі навчальні заклади, які готують кваліфіковані кадри для авіа- і ракетобудування не тільки України, а й багатьох країн світу, знаходяться в Києві і Харкові.

Все частіше представники великих міжнародних ІТ-корпорацій у ряді перспективних країн – розробників програмного забезпечення поряд із Індією і Росією згадують Україну. Але мало хто знає, що Україна свого часу була піонером комп’ютерної галузі. Наукова школа, створена академіком С. Лебедєвим і розбудована академіком В. Глушковим, стала головною в колишньому СРСР, за своїми результатами тривалий час успішно конкурувала з відомою американською фірмою ІBM у розробці обчислювальних машин перших поколінь. Перша в континентальній Європі Мала електронно-обчислювальна машина (МЕРМ) була сконструйована в Києві у 1951 році. До 1982 року Інститут кібернетики і конструкторське бюро під керівництвом В. Глушкова розробили і впровадили у виробництво 30 типів різноманітних електронно-обчислювальних машин (ЕОМ), комп’ютерних комплексів як для промисловості, так і для військової сфери, а також мережі та устаткування, розробляли відповідне ПЗ. У Києві й Харкові випускали бортові ЕОМ для атомних підводних човнів, військових і торгових кораблів, ракетних комплексів. Наприклад, ракета СС-18 “Сатана”, найпотужніший ракетоносій “Енергія” та багато інших, оснащувалися бортовою технікою, зробленою в Україні. На жаль, через недалекоглядність радянських управлінців, подальші розробки було згорнуто.

Однак, потенціал комп’ютерних фахівців і донині залишається на рівні багатьох країн-гігантів ІТ, збережені традиції наукових шкіл світового рівня. Сьогодні ІТ-сектор в Україні розвивається дуже стрімкими темпами, успішно експортує програмне забезпечення і наповнює внутрішній ринок. Українські програмісти та адміністратори обслуговують сервери, що працюють в Америці, Канаді, Європі – будь-де. Українських програмістів, випускників та студентів українських навчальних закладів, вирізняють глибокі знання в галузі математики, системного аналізу, креативність, схильність до складних і нестандартних проектів, пошуки альтернативних підходів.

Легендарні комп’ютерні ігри «Козаки» та «Сталкер» вже стали класикою геймер-світу. Їх створила українська компанія GSC Game World під керівництвом молодого київського програміста Сергія Григоровича. «Козаки» виявилися настільки успішними, що вже у створення другої гри «Сталкер» компанія GSC Game World змогла інвестувати свій власний мільйон доларів. Спеціально для гри розроблено найточнішу і найповнішу в світі 3D-модель Чорнобильської зони. Протягом декількох років поспіль ці ігри трималися в першій десятці світових рейтингів продажу. Сьогодні команда GSC Game World – це молоді талановиті люди з усіх куточків світу.

Наукові традиції в Україні передаються і примножуються з покоління в покоління. Фахівців-практиків з усіх галузей часто залучають до викладання у вузах, аби студенти одразу могли поєднувати теоретичну та практичну освіту. Технічна вища школа в Україні є однією з найкращих у світі. Доказом цього є виступи студентів на міжнародних олімпіадах.

На XII Міжнародній олімпіаді з математики, яка проходила в Ірані, з-поміж 100 студентів з 11 країн світу збірна команда України виборола 1 золоту, 3 срібні та 2 бронзові медалі. А на 14-й Міжнародній математичній олімпіаді в Болгарії з-поміж 249 студентів з 79 університетів різних країн світу українські студенти отримали 6 золотих, 3 срібні та 2 бронзові медалі. Сенсацією 2007 року став виступ українців на студентській олімпіаді з програмування в Румунії. З 52 команд всі три призера виявилися з України, а до першої десятки увійшло сім українських команд.

Саме тому технічну освіту в Україні обирають абітурієнти з різних країн світу. Висока якість і порівняно невисока плата за навчання: у кілька разів нижча, ніж європейська чи північноамериканська – ось головні переваги українських технічних університетів. Досвідчені викладачі із багаторічним досвідом практичної роботи та безпосереднє залучення студентів до практичної роботи – саме через це до України вже протягом багатьох десятків років їдуть на навчання громадяни інших країн.