Сучасна освіта в Україні (новинки для абітурієнтів)

На даний момент вища школа України налічує більше 966 навчальних закладів I-IV рівнів акредитації. З них 670 - це училища, технікуми, коледжі, академії і інститути, і 339 - університети. 82 українських ВНЗ мають статус національних.

Освітня мережа країни забезпечує навчання для більш ніж 387 студентів на 10 тисяч населення, нараховуючи в цілому 31 600 студентів. У ВНЗ України викладають майже 90 500 фахівців, серед яких - 79 000 докторів наук і 42 200 кандидатів у доктори наук. Серед них - 7 тисяч професорів.

Новинки для абітурієнтів

В умовах постійно зростаючої конкуренції серед ВНЗ все більше уваги приділяється залученню потенційних студентів ще до моменту надходження. Практично в усіх навчальних закладах діють підготовчі спеціальні курси для абітурієнтів. Деякі з них також пропонують їм пройти «школу професійного самовизначення», щоб уникнути помилок у виборі майбутньої професії.

Особливий акцент робиться на практичній цінності освіти. Наприклад, багато ВНЗ України спочатку указують, на які вакансії зможе надалі претендувати їх випускник.