Україна. Юність Європи з древніми коренями
Запрошуємо в Україну – країну, яка щедро дарує нові відкриття!
Немов міст між Заходом і Сходом, Україна географічно розташована у самому центрі Європи. Тут переплели свої корені українці, росіяни, білоруси, поляки, румуни, кримські татари, та інші народності. Україна багата подіями бурхливої тисячолітньої історії. За право володіння цією дивовижною землею боролися наймогутніші імперії світу. Пам’ятки тих давніх часів збережені у древній столиці України - Києві – праматері слов’янських народів, на заході – в овіяних легендами синіх Карпатах, на півдні – у безкраїх степах Причорномор’я та на казковому Півострові Крим, який у давнину був центром Шовкового Шляху. Усе це в поєднанні з різноманітною природою, м’яким і помірним кліматом, діловою і туристичною інфраструктурою, що в останні роки стрімко зростає, пророкує Україні популярність як нового, цікавого напрямку міжнародного туризму. Україна багата своєю самобутньою культурою, традиціями, гостинними, доброзичливими людьми. Вони такі ж життєрадісні і юні, як і їх країна, адже Україна проголосила незалежність тільки у 1991 році. Це – молодість сучасної Європи, і кожен, хто приїздить сюди, відчуває пульсацію нового життя. На порталі “See you in Ukraine!” ми зібрали матеріали, які допоможуть Вам скласти уявлення про країну, обрати для себе місця найцікавіших вражень та отримати задоволення від перебування в Україні.
В Україні завжди раді гостям!
В Україні немає нічого неможливого, якщо тільки захотіти...
...побачити, де народилася культура східних слов’ян
Східнослов’янська культура бере свій початок за часів Київської Русі – могутньої держави середньовічної Європи. Стародавня Візантія розділила з Київською Руссю не тільки християнську релігію, а й культуру і мистецтво античного світу, які були розвинуті і вдосконалені древніми слов’янами. Тепер це – столиця сучасної України - Київ – одне з найстаровинніших європейських міст, яке налічує понад 1500 років. Понад 2000 об’єктів столиці віднесено до пам’ятників історії, культури і архітектури. Витончені взірці натхнення, таланту і неперевершених здібностей народу цієї землі справедливо вважаються шедеврами давньоруської та української архітектури. Багато з них відновлені й відреставровані, стали справжньою прикрасою столиці. Старовинний шарм та сучасні можливості міста на Дніпрі гарантують яскраві і незабутні враження.
...доторкнутися до святинь
Київ – колиска православ’я східного обряду – є святим місцем для багатьох прочан як з України, так і з-за кордону, котрі приїздять до Київських величних старовинних храмів і золотоверхих монастирів. Святиня Києва – Києво-Печерська Лавра - побудована майже тисячу років тому. Це – другий Єрусалим для православних християн, які приходять поклонитися нетлінним мощам святих, що зберігаються у печерах Лаври. Досі наука не може пояснити чудо збереження тіл 123 святих, що без будь-якого бальзамування впродовж віків залишилися неушкодженими. Подібні печерні монастирі на території України можна знайти також у містах Чернігів, Полтава, Почаїв.
...почути шепіт століть
Різні народи в різні епохи залишили по собі безліч оборонних споруд на землях України. Всі ті фортеці, величаві замки мають свою історію, овіяну легендами, і долю. На заході країни збереглося чимало замків XI–XVII ст., якими в різні часи володіли поляки, австро-угорці, литовці та росіяни. Однією з неперевершених середньовічних фортифікаційних споруд Європи вважається Кам’янець-Подільський. Стара фортеця, охоплена петлею каньйону, по дну якого тече річка Смотрич. Замковий міст пролягає між двома правими берегами однієї річки. Будьте обережні: на вузеньких вулицях, за замковими мурами, у палацових будівлях, монастирях, костьолах, церквах, Ви обов’язково потрапите під чари багатовікової історії. Під стінами Мукачевського замку, що на Закарпатті, впродовж століть стояли завойовники, але небагатьом з них скорилася ця фортеця. Після падіння всесвітньо відомої паризької Бастилії саме Мукачівський замок став загальноєвропейською політичною в’язницею. Цікавим стане й знайомство з Олеським і Золочівським замками, що на Львівщині, Хотинською фортецею, містом Жовква. У межиріччі Південного Бугу і Бужгу зберегла свою велич Меджибізька фортеця. Над Північним Придністров’ям височіє Аккерманська фортеця у Бєлгороді-Дністровському. Це – одне з найстарших міст світу Тіра, яке заснували греки 2500 років тому, і яке стоїть в одному ряду з Римом, Афінами, Єрусалимом та іншими містами. Узбережжя Чорного моря усіяне фор-постами генуезців. Найкраще збереглася до наших часів генуезька фортеця поблизу міста Судак. А серединний Крим познайомить Вас з незвичними для європейців печерними містами: Мангуп, Чуфут-Кале, Ескі-Кермен, Тепе-Кермен та ін.
...поринути у вирій давніх битв
Шанувальники військової історії та зброї будуть здивовані великим різноманіттям української спадщини. Численні місця бойової слави, які сьогодні перетворено на музеї, крізь час нагадують про визначні події, котрі мали неабиякий вплив як на європейську, так і світову історію. Ви можете здійснити подорож до міста Полтави, де у 1709 році розгромна перемога Петра Великого над шведською армією короля Карла ХІІ означала перемогу у Великій Північній війні. Тим, хто цінує стародавню зброю, рекомендуємо відвідати єдиний в Україні Музей зброї Арсенал, що у Львові, експозиція якого – одна з найбагатших в Європі. Або приїздіть до Севастополя, розташованого в бухті півострова Крим. Кожен камінь цього древнього героїчного міста, яке у V ст. до н.е. було грецькою колонією і називалося Херсонес, несе в собі пам’ять про нескінченні війни, битви, військові марші, брязкіт шпор, свист куль, а потім і гуркіт ракет. Музей героїчної оборони та визволення Севастополя охоплює всю військову історію міста та Криму, включаючи не тільки події Великої Східної війни, а й Другої Світової. Відвідайте також ”Долину смерті” у Балаклаві, що поблизу Севастополя, знану на весь світ через подію Кримської війни, відому як атака британської Легкої бригади. Перебуваючи у Криму, обов’язково відвідайте Лівадійський палац, де у 1945 році відбулася історична Ялтинська конференція голів антигітлерівської коаліції У. Черчілля, Т. Рузвельта та Й. Сталіна. Ви отримаєте унікальну можливість відчути дух зустрічі, яка призвела до завершення останньої війни людства.
...поніжитися під променями південного сонця
Крим – один із найпопулярніших туристичних центрів України з його відомими курортами – Ялта, Алушта, Гурзуф, Форос, Євпаторія. Розташований майже посередині між екватором і Північним полюсом, півострів Крим омивається водами Чорного та Азовського морів. Це унікальна місцина, де зустрілися гори і море, ріки й озера, безкрайні степи і багаті ліси. Три гряди Кримських гір піднялися над морем, як кріпосні стіни. Саме їм завдячує півострів появою субтропічного оазису на своєму Південному узбережжі, яке за кількістю сонячних днів не поступається Ніці й іншим середземноморським курортам. Щедрість сонця і тепла, гірське і морське повітря, пляжі, лікувальні грязі та джерела мінеральної води – все це щедрі подарунки кримської природи. На узбережжі Вас привітає типова субтропічна рослинність – пальми, інжир, магнолія, а також мигдалеві та ялівцеві гаї. А у відомому Нікітському ботанічному саду, що в Ялті, зібрано колекцію з 1400 видів рослин, яка представляє все розмаїття флори світу. Крим – це ще й перехрестя культур і цивілізацій, насичений міфологічною та історичною пам’яттю, пізнавати які - справжнє задоволення. Знахідкою для відпочинку та рекреації на Чорноморському узбережжі, водночас, важливим історичним та культурним центром країни є місто Одеса. М’який клімат, чудові піщані пляжі та пишне архітектурне оздоблення - все це створило неповторний образ цього портового міста. Розкішні тінисті платани, з прохолоди яких можна помилуватися чудовими видами моря, надають Одесі особливого шарму, перед яким не можуть встояти ні одесити, ні численні гості міста. Бурхливе нічне життя чекає на Вас в розважальних оазисах біля моря з безліччю концертів, дискотек, ресторанів, нічних клубів та сучасним аква-парком.
...відчути прилив адреналіну
Півострів Крим може задовольнити будь-які примхи найвибагливішого шукача пригод. Це і вихід на яхті у відкрите море, підводне плавання, походи у гори, рафтинг, парапланеризм та стрибки з парашутом, велопробіги по гірським тропам, кінні прогулянки, а також спелеологія. Гірським байкерам зі стажем гарантовані “адреналінові” пригоди на схилах Кримських гір поблизу Керчі, a також у південно-західній частині півострова між містами Сімферополь та Алушта. У прадавні часи римські легіонери, що побували у цих краях, проклали через гори дорогу, яка мала назву Via Militare (Військовий шлях), а сьогодні чудово пристосована для велоспорту. Середньовічні “печерні міста”, створені ще візантійцями, особливо зацікавлять шанувальників байк-клаймінгу – найскладнішого різновиду гірського велотуризму. Мис Тарханкут, Мис Ай-Тодор з його знаменитим Ластівчиним Гніздом пропонують безліч можливостей для пірнання з аквалангом та підводної археології. А багата фауна кримських лісів здавна приваблює охочих до полювання. Тож, що б Ви не обрали, Ваша далека від звичайної подорож до Криму буде нагороджена новими відкриттями з легким відчуттям ризику та спогадами про гармонію природи та історії півострівного краю.
...подихати повітрям синіх гір
Карпатські гори, що на заході України, з їх могутніми смерековими та буковими лісами, стрімкими ріками, іскристими водоспадами, прозорими озерами, мальовничими полонинами зачаровують своїх гостей. Старовинні міста краю Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Ужгород – кожен зі своїм неповторним обличчям, багатими історичними традиціями, можуть стати відмінними відправними пунктами для гірської подорожі. Серед перлин Карпат – найбільше озеро регіону, казковий Синевир. За народними переказами, ті, хто освідчився у цьому місці – не розлучаться ніколи. Подарує Вам свою вроду Долина нарцисів, що біля міста Хуст. Це – єдиний в Європі заповідник вузьколистих нарцисів. А якщо Ви цікавитеся печерами, то відвідайте унікальний природний лабіринт печери Попелюшка, яка наздоганяє найдовшу в світі Мамонтову печеру. Відмінною забавою може стати для Вас рафтинг/трекінг по стрімкій річці Прут. У містечку Косів можна придбати автентичні гуцульські сувеніри, в Яремчі – скуштувати у колибі (стародавньому трактирі) страви справжніх горян. А ще, Карпати – це сходження на гірські вершини, верхова їзда, парапланеризм, польоти на легкомоторних літаках, полювання і рибальство, а взимку – лижний спорт і катання на санях. Карпати радо зустрінуть Вас у будь-яку пору року!
...оздоровитися і бути у відмінній формі
Окрім відпочинку в гармонії з природою, сині Карпатські гори додадуть Вам здоров’я. Мінеральними водами, яких тільки на Закарпатті налічується 400 джерел, здавна славиться весь Карпатський край. Відомий бальнеологічний курорт – Трускавець, що на Прикарпатті, пропонує своїм відвідувачам унікальну воду "Нафтуся", лікувальні властивості якої визначають органічні речовини; мінеральні води курортів Моршин і Східниця допоможуть позбутися багатьох хвороб. Відпочинок в унікальній місцевості посеред вапнякових гір Подільські Товтри плюс ефективне, але недороге лікування пропонують Медобори, що на Тернопільщині. Цілющі джерела цієї землі згадуються у літописах ще з XIII століття. Як у казці, у місцевих бальнеологічних оздоровницях лікують живою і мертвою водою. Відновити нервову і опорно-рухову систему допоможуть лікувальна верхова їзда, спелеотерапія, ароматерапія. Окрім того, Медобори – просто рай для шанувальників пива, нефільтрованим різновидом якого тут лікують цілий “букет” різних захворювань. Медобори знамениті ще й тим, що тут знаходиться християнська святиня – Зарваниця, яка має силу зцілювати хворих. Впродовж року до собору Зарваницької Матері Божої, в якому встановлено Чудотворну ікону, приходить близько мільйона прочан.
...помилуватись унікальною флорою і фауною
Біосферний заповідник Асканія Нова, що у Таврії, неподалік від чорноморського узбережжя, – це єдине місце на Євразійському континенті, де можна прогулятись у ковиловому степу. Ковил – рідкісна флора, що від подуву вітру утворює сріблясті хвилі. У ковиловому степу мирно співіснують бізони, буйволи, зебри, шотландські поні. Улюбленцем і гордістю Асканії є кінь Пржевальського, котрих тут налічується близько 100 голів з 1300, які залишилися у світі. Україна вважається другою батьківщиною цієї рідкісної дикої азіатської тварини. Сьогодні колекція фауни заповідника включає 5000 голів 110 видів неляканих тварин і птахів з Америки та Африки, Азії і Європи. Заповідник часто називають "королівством птахів", мешканці якого – небесної краси лебеді, фазани, страуси, журавлі, пави. Для мандрівників тут влаштовують фото-сафарі, даючи їм змогу взяти частку цього королівства з собою. Або ж, для шанувальників екотуризму – чудова нагода прокататися верхи, насолоджуючись дикою красою недоторканої природи.
...смачно попоїсти
Під час перебування в Україні не відмовте собі у задоволенні скуштувати духмяні страви національної кухні. Тут вміють майстерно приготувати страви, вправно їх подати та щедро прийняти гостей. Серед найбільш відомих, звичайно, український борщ з пампушками, вареники, та неперевершена котлета по-київські. Деякі страви мають яскраве етнічне забарвлення. Борщ, наприклад, готують за давніми рецептами із суворо виваженим дозуванням 50 інгредієнтів, які надають йому чудових фітотерапевтичних властивостей, саме так, як готували багато століть тому. Ви не пошкодуєте, якщо замовите й інші страви, які полюбляють українці: гусарська печеня, пироги, налисники, голубці із сметаною, та пончики з вишнями. Свіжа, натуральна, поживна українська їжа не лише відновить сили мандрівника, а й створить для Вас справжнє свято смаку.
...спробувати найкращого у світі десертного вина
Кримські вина увібрали в себе розкіш місцевої природи, її яскравість і ніжний подих. Лідер виноробства в Криму – Масандра – володіє найбільшою у світі колекцією найстаріших живих вин, у її підвалах близько мільйона пляшок з різних країн: Франції, Іспанії, Німеччини, Португалії, і звісно ж, вина власного виробництва. Перлиною колекції є вино «Херес де ля Фронтера» врожаю 1775 року. На аукціоні Сотбі у 2001 році пляшку такого вина було продано за 50 тисяч доларів. Не поступається аналогам зі своєї історичної батьківщини шампанське “Новий світ”. Легендами є також унікальні вина "Архадерессе" та "Чорний Доктор" із “Сонячної долини”, що виготовляються з сортів винограду, яким вже понад два тисячоліття. Перебуваючи в Криму, познайомтеся з його овіяними легендами винами. Їх дегустація перетвориться для Вас на чудову подорож сторінками історії, вразить розмаїттям ароматів і смаків.
...і просто відмінно розважитися
В Україні кожен знайде розваги на свій смак. Для Вас відчинять свої двері сучасні боулінг-клуби, більярдні і казино. Музичну програму різних жанрів запропонують чисельні дискотеки і клуби. Але, якщо Вам поталанить під час візиту в Україну, Ви зможете стати свідком і учасником незвичайних розваг. Якщо Ваш візит припадає на травень – обов’язково відвідайте День Києва. А якщо на липневі найдовші дні року – це вже справді усмішка долі. У дні літнього сонцестояння по всій Україні святкують Івана Купала – ніч чудес, у яку Ви забудете про принади цивілізації і полинете у вир язичницької магії. Для любителів сучасної музики рекомендуємо поїздку на фестиваль “Таврійські ігри”, який щороку збирає понад 50 тисяч глядачів у містечку Нова Каховка, що на Херсонщині. А от 1 квітня українці відмічають день сміху, будьте готові до розіграшів на вулицях, і навіть, у засобах масової інформації. Столицею ж гумору в Україні є Одеса, 1 квітня тут у розпалі знана Одеська гуморина. Відчути національний український колорит можна на міжнародному фестивалі козацьких бойових та традиційних мистецтв, що відбувається на острові Хортиця у Запоріжжі в серпні. Під Полтавою у серпні розпочинається Сорочинський ярмарок, який має більш ніж двохсотрічну історію й органічно поєднує сучасну ділову активність і національні традиції. Для шанувальників мистецтва цікавими подіями стануть балетний конкурс ім. Сержа Лифаря у лютому, конкурс піаністів пам’яті Володимира Горовиця на початку жовтня, театральний конкурс “Київ травневий”.