Українська освіта була представлена на освітніх виставках Казахстану і Азербайджану
23 вересня 2012 р. в рамках Міжнародної Освітньої Виставки «А2 FallKazakhstanFair», організованої за підтримки Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан, відбулася презентація проекту «Система освіти України».
23 вересня 2012 р. в рамках Міжнародної Освітньої Виставки «А2 FallKazakhstanFair», організованої за підтримки Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан, відбулася презентація проекту «Система освіти України».
У презентації взяли участь Генеральний консул України в Алмати Людмила Протасова, представники від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України – ДП «Інформаційно-іміджевий центр» та «Українського державного центру міжнародної освіти України», представники престижних українських вищих навчальних закладів, зокрема Харківського Національного Університету ім. Каразіна і Харківського Національного Університету Радіоелектроніки.
Людмила Протасова, Генеральний консул України в Алмати: «На мою думку, презентація системи вищої освіти в Україні та можливостей для навчання молодих казахстанців є надзвичайно важливим для сучасного Казахстану. На відміну від старшого покоління казахстанців, багато з яких за радянських часів навчалися в Україні і мають найкращі спогади і про рівень освіти, і про викладачів, і про країну загалом, сьогодні молодь у Казахстані, на жаль, не має достатньо інформації про Україну і про перспективи навчання у нашій країні. Тому для іміджу України і позиціонування себе як країни з високим рівнем освіти і культури – надзвичайно важливий фактор, який для мене, як для дипломата, є важливим у просуванні інтересів України в Казахстані. Вважаю, що Україна має надзвичайно високі конкуренті можливості для прийняття великої кількості казахстанських студентів.
В Казахстані зараз активно просувається програма «Форсованого індустріального розвитку», яка вимагає підготовки висококласних фахівців з багатьох напрямків. Я вважаю, що українські ВНЗ здатні забезпечити або, принаймні, взяти участь у підготовці таких спеціалістів для Казахстану.
Не всі знають, але у вересні 2010 року була підписана двостороння угода між Міністерством освіти України і Міністерством освіти республіки Казахстан, яка відкриває широкі можливості для такого співробітництва. На сьогоднішній день існує угода між Національним університетом імені Тараса Шевченка у Києві і Євразійським університетом імені Гумільова в Астані про обмін не тільки студентами, але й викладачами між цими університетами. Вважаю, що цей напрямок варто розвивати, щоб сприяти науковим обмінам і відновленню тих контактів, які існували ще за часів Радянського Союзу між нашими університетами.
Важливим з точки зору позиціонування України в Казахстані є високий професійний рівень на якому було представлено освітню галузь«Інформаційно-іміджевим центром»при Міністерстві освіти України на чолі з пані Сергієнко і також рівень представників харківської вищої школи. Для потенційних студентів можливість поспілкуватися безпосередньо з фахівцями, які представляють українську освіту і можливості навчання – є найкращим агітаційним засобом.
Перспективним напрямком для української освіті в Казахстані також може стати відкриття в Казахстані філіалів університетів, як це роблять інші країни в Казахстані.»
Українська презентація, а також експозиція викликали значний інтерес у казахстанських абітурієнтів і студентів, старшокласників та їхніх батьків, у молоді, яка прагне отримати додаткову кваліфікацію. Під час презентації вони отримали актуальну інформацію про переваги вищої освіти в Україні. Зокрема, були висвітлені питання визнання українських дипломів в інших країнах, презентувалися сильні наукові школи і вищі навчальні заклади, конкурентоздатність спеціалістів з українським дипломом на ринку праці, умови в’їзду і проживання в Україні іноземних студентів під час навчання тощо.
Презентація в Казахстані – це перший крок у програмі просування української освіти на закордонні ринки, яку реалізовує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.
Кількома днями раніше, 21 вересня, Україна презентувала переваги вітчизняної освіти для азербайджанської аудиторії. Презентація відбулася в рамках 6-ї Азербайджанської міжнародної виставки «Освіта і кар’єра» - це єдина подія на державному рівні за офіційної підтримки Міністерства Освіти Азербайджану.
Презентацію відвідали представники посольства України в Республіці Азербайджан: радник-посланник Рустам Рустамов та третій секретар з культурно-гуманітарних та інформаційних питань Юрій Лупей. Відкрив презентацію Василь Шик, директор «Українського державного центру міжнародної освіти України» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Він коротко охарактеризував Україну і її освітню систему, а також надав інформацію про українське законодавство щодо перебування азербайджанських громадян на території України. Було відзначено, що громадяни Азербайджану мають право в'їжджати в Україну на 90 днів без реєстрації. У разі приїзду громадянина Азербайджану в Україну на навчання, абітурієнт приїжджає в Україну на запрошення ВНЗ, в який він збирається вступати, і після проходження співбесіди, заклад оформляє студентові тимчасовий дозвіл на проживання.
Вікторія Сергієнко, директор державного підприємства «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України повідомила, що зараз понад 90% українських громадян мають середню і вищу освіту. «Україна входить у десятку країн, в яких навчається найбільша кількість іноземних студентів. Україна толерантна країна, в якій немає міжрасових, етнічних і релігійних конфліктів.
Навчаючись в Україні, витрати на проживання і навчання набагато нижчі, аніж в Європі. А рівень фахівців, які викладають в Україні відповідає рівню викладачів Європейського Союзу та Північної Америки. Іноземні студенти отримують дипломи державного зразка на двох мовах, і ці дипломи визнаються в усьому світі».
Дуже тепло зустріла аудиторія виступ представника Харківського національного університету радіоелектроніки Мурада Омарова, директора Центру навчання іноземних громадян поважного ВНЗ в Україні, для якого Азербайджан є батьківщиною. Інтерес до презентації також був обумовлений і тим, що технічні спеціальності, які пропонує університет, мають великий попит і в Азербайджані, а українські програмісти високо цінуються на міжнародному ринку праці.
Станіслав Ігнатьєв, директор Центру міжнародного співробітництва Харківського національного університету ім. Каразінарозповів про інновації в системі освіти України. За його словами, приєднання України до Болонського процесу не лише підвищило рівень вищої освіти, але й відкрило можливість працевлаштування в Європі випускникам українських університетів.
На думку доцента Заріфа Назирова, проректора з науково-педагогічної роботи і міжнародній співпраці Харківського Національного Університету ім. Каразіна- «Казахстан і Азербайджан – це стратегічні ринки для України. Дуже важливо розвивати освітній проект далі, надавати максимальну кількість інформації про Україну і про правила вступу в українські ВНЗ. Казахстанські студенти були приємно здивовані, що для вступу в магістратуру достатньо пройти співбесіду на знання мови і профільного предмету».
За інформацією ДП «Інформаційно-іміджевий центр»