Українські Карпати. В самому серці Європи
Якщо перетнути словацько-український кордон і їхати автошляхом Ужгород – Рахів на узбережжі ріки Тиса, Ви побачите знак, на якому викарбувано слова “Постійне, точне, одвічне місце. Центр Європи, визначений дуже точно за допомогою спеціального приладу, створеного в Австрії та Угорщині, зі шкалою меридіанів та паралелей. Рік 1887. ”Карпатський регіон є одним із найпривабливіших куточків України для туристів. Карпатські гори з їхніми могутніми смерековими та буковими лісами, стрімкими ріками, іскристими водоспадами, прозорими озерами, мальовничими полонинами, колоритними містами і селами здавна зачаровують своїх гостей.
Карпатський регіон – край сплетіння різних культур: української, ромської, німецької, угорської, словацької, румунської, російської, єврейської. Цей край має бурхливу історію, де прапори змінювалися частіше, ніж покоління. Його землі свого часу були і в складі Галицько-Волинського князівства, і під владою Австрійської імперії, що надало багатьом містам вигляду типових європейський центрів. Край доніс до нас із глибин віків величезну кількість монастирів і храмів всіх релігійних конфесій, древніх поселень різних народів, старовинних замків і фортець. Збереглася Хотинська Фортеця (ХІ–ХІІІ ст.), під стінами якої об’єднані слов’янські племена перемогли 150 тисячну турецьку армію, захистивши від поневолення західну Європу.
Музеєм просто неба є легендарне місто Львів, засноване у ХІІІ столітті. Львів зберігає численні пам’ятки культури та народної архітектури різних епох, найбільш відомі з них церква св. Миколая (ХІІІ ст.), Вірменський собор XIV–XV, Бернардинський монастир і костьол, Площа Ринок (XIV–XIX ст.).
У невеличкому місті Коломия на Вас чекає єдиний у світі спеціально збудований музей для збереження й експонування творів писанкового розпису. Будівлю музею виконано у формі яйця, виготовленого повністю з кольорового скла, її ще називають вітражною писанкою. Музей володіє колекцією понад 6000 експонатів, його співробітники винайшли спосіб зберігання і реставрації писанки.
Серед перлин Карпат – найбільше озеро регіону – казковий Синєвир, яке, за легендою, утворилося від палкого кохання дівчини Сині та парубка Вира. За народними переказами, ті, хто освідчився у цьому місці – не розлучаться ніколи. Подарує Вам свою вроду Долина нарцисів, що біля міста Хуст. Це – єдиний в Європі заповідник вузьколистих нарцисів. А якщо Ви цікавитеся печерами, то маєте відвідати унікальний природний лабіринт печери Попелюшка, що знаходиться біля Подвірного. За довжиною, а на сьогодні досліджено 85 кілометрів, – це третя серед гіпсових, і одинадцята – серед усіх печер світу. За прогнозами ж українських спелеологів, вона може наздогнати найдовшу в світі Мамонтову печеру. Окрім залів з неповторною архітектурою, загадкою печери є мінерал бьорнесит, склад якого й досі вивчають вчені. До відкриття печери бьорнесит знаходили лише в багатокілометрових океанських западинах, отже побачити в природних умовах його можна лише тут.
Окрім відпочинку в гармонії з природою, пізнання нового, регіон може запропонувати неабиякі оздоровчі можливості. Мінеральними водами, яких тільки налічується 400 джерел на Закарпатті, здавна славиться весь Карпатський край. Найвідоміший “водний” курорт – Трускавець – пропонує своїм відвідувачам унікальну воду “Нафтуся”, лікувальні властивості якої визначають органічні речовини. А ще, Карпати – це сходження на гірські вершини, верхова їзда, а взимку – лижний спорт і катання на санях. Карпати радо зустрінуть Вас у будь-яку пору року!