Українські ВНЗ увійшли до світового рейтингу QS

Три українські університети, а саме: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Донецький національний університет та Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" увійшли до світового рейтингу вищих навчальних закладів QS World University Rankings 2012/13.

Цікаво, що Національний технічний університет України "КПІ" та Донецький національний університет зберегли свої позиції ще з минулого року, посівши місця у сьомій сотні світового рейтингу. Незважаючи на жорстку боротьбу на світових ринках, відсутність серйозних капіталовкладень та деякі проблеми з інфраструктурою, українським ВНЗ все ж вдалося відстояти право називатися найкращими світовими університетами.

Результати, продемонстровані Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка взагалі можна назвати проривом. Він вперше подав заявку на участь у конкурсі, успішно пройшов аудит і одразу ж був включений до групи університетів 501-550, ставши найрейтинговішим ВНЗ країни.

"Я дуже рада, що вищі навчальні заклади України включилися у міжнародні процеси щодо підвищення конкурентоспроможності вищої освіти. Три ВНЗ у рейтингу університетів світу – це непоганий результат", – підкреслює Зоя Зайцева, регіональний директор рейтингу QS.

Рейтинг QS World University Rankings уже дев'ятий рік поспіль визнаний у всьому світі як інструмент оцінювання якості освіти. Перші місця рейтингу посідають Массачусетський технологічний інститут (MIT), а також Кембриджський та Гарвардський університети.

За трійкою лідерів рейтингу QS розташувалися Університетський коледж Лондона, Оксфорд, Британський Королівський коледж, Єльський університет, Університет Чікаго, Прінстонський університет та Каліфорнійський технологічний інститут.