Як вибрати вищий навчальний заклад

Вибрати майбутню спеціальність - заняття відповідальне. Зробивши неправильний вибір, можна не тільки втратити 5 років в навчанні, але і зіпсувати собі життя. Тільки уявіть собі, що Вам кожен день потрібно буде ходити на нецікаву роботу і займатися нелюбою справою. Тому вибір вищого навчального закладу - це дуже важливий момент у Вашому житті.

При виборі ВУЗу потрібно враховувати кілька факторів:

1. Бажана спеціальність. Може статися так, що майбутня професія, якій Ви хочете опанувати, настільки екзотична, що навчають їй всього в одному-двох ВНЗ. Якщо ж ні, то потрібно з'ясувати, де при навчанні дається більш сильна база.

2. Матеріальний чинник. Для деяких питання грошей не є проблемою, і вони відразу йдуть вчитися на контрактній основі. Хтось же собі такого дозволити не може. У цьому випадку, при виборі ВУЗу слід звернути увагу на наявність бюджетних місць, а також умови вступу на бюджет.

3. Територіальне питання. Не всім пощастило жити у великих містах, у де є широкий вибір вищих навчальних закладів. Як правило, більшу частину студентів становлять саме приїжджі. Якщо Ви цілеспрямовано бажаєте вчитися в іншому місті або в іншій країні, то слід зважити всі «за» і «проти». Самостійне життя відрізняється від життя під батьківським крилом, і це треба чітко розуміти. Якщо труднощі Вас не лякають, то слід обов'язково вирішити питання з наявністю гуртожитку у ВУЗі та умовами проживання.

Отже, якщо Ви визначилися з основними питаннями, то можна приступати до вибору навчального закладу.

Для початку можна купити довідник вищих навчальних закладів міста / країни, в якому Ви маєте намір вчитися, або ж знайти в інтернеті сайт, повністю присвячений освіті в конкретній, що цікавить Вас країні. Викресліть ВНЗ, в яких не навчають Вашій спеціальності або ті, в яких Ви б не хотіли вчитися в принципі. Складіть свій рейтинговий список залишилися ВНЗ та зупиніться на п'ятірці лідерів.

Потім бажано дізнатися, чи проходять в них «Дні відкритих дверей». По мірі можливості відвідаєте ці заходи і поспілкуйтеся з представниками ВНЗ. Дізнайтеся, чи складно там вчитися, куди найчастіше влаштовуються на роботу випускники.

Дізнайтеся у різних ВУЗах приблизну програму навчання Вашій спеціальності, які предмети вивчаються, як довго, вартість навчання та особливості програм для іноземних студентів. Таку інформацію часто викладають на сайтах навчальних закладів. Це допоможе визначитися, де саме Ви б хотіли навчатися.

Якщо після тривалих пошуків і вивчення пропозицій вищих навчальних закладів, жодне з них Вам так і не сподобалося, - можливо, правильним рішенням буде відкласти своє надходження на рік. За рік Ви зможете інакше поглянути на свою бажану професію і краще зрозуміти свої цілі. А, можливо, що Ви влаштуєтеся на роботу і усвідомлюєте, що хотіли б навчатися зовсім іншої професії.