Як вступити до українського ВНЗ?

Відповідно до українського законодавства, вступити до вищого навчального закладу України можуть громадяни інших країн та особи без громадянства, якщо обраний ВНЗ надає такі освітні послуги. При цьому не має обмежень, пов'язаних з країною проживання, з політичними або релігійними переконаннями, за ознаками статі, раси, мови, етнічного або соціального походження тощо.

Прийом іноземців на навчання здійснюється на основі міжнародних угод України, загальнодержавних програм та договорів, укладених вищими навчальними закладами з юридичними та фізичними особами. Щоб приймати на навчання іноземців, український ВНЗ повинен мати дозвіл – ліцензію на надання відповідних освітніх послуг.

1. Оберіть ВНЗ, що пропонує навчання зі спеціальності, яка вас Вас зацікавила. Це Ви можете зробити на нашому сайті. Допомогти з вибором можуть також представники фірм у Вашій країні, які набирають абітурієнтів на навчання в Україні. Якщо Ви вирішите скористатися послугами таких фірм, ми все ж таки рекомендуємо зв`язатися з ВНЗ для уточнення деталей вступу. Окрім цього, у ВНЗ Вам повинні підтвердити, що між названою фірмою та навчальним закладом укладений договір.

2. У кожному ВНЗ Ви також можете уточнити факт наявності акредитації та ліцензії на навчання іноземців. Ці документи – обов’язкова умова українського законодавства.

3. Визначтеся з мовою навчання. Більшість освітніх програм для іноземців пропонуються російською та українською мовами. Якщо Ви не розмовляєте цими мовами, то є можливість пройти навчання на підготовчому відділенні. Впродовж року Ви оволодієте мовою: як загальною лексикою, так і спеціальною, та підготуєтесь до вступу. Деякі ВНЗ пропонують також навчання англійською мовою.

4. Обов'язково уточніть вартість навчання у представника ВНЗ та інші можливі витрати. Вартість навчання в українських вищих навчальних закладах різниться і залежить від популярності обраної Вами спеціальності, рейтингу ВНЗ, мови викладання та інших параметрів. Вартість навчання варіюється від 1,5 тисяч до 4,5 тисяч доларів. При цьому програма навчання у столичному ВНЗ коштує трішки дорожче, ніж аналогічна програма в університетах, інститутах або академіях, розташованих в обласних центрах, таких, як Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Луганськ та ін. Навчання на підготовчому відділенні коштує дешевше: від 1 до 3 тисяч доларів на рік. У вартість навчання зазвичай не входять витрати на харчування, транспорт, медичне обслуговування та медичну страховку, оформлення документів.

5. Щоб оформити візу на навчання, Вам необхідно отримати офіційне запрошення від ВНЗ. Для цього кандидат повинен звернутися до ВНЗ та надати про себе відповідну інформацію: прізвище та ім`я, дату народження, номер паспорта, адресу проживання та місце отримання візи.

6. Для вступу до ВНЗ Вам знадобляться певні документи, про що краще потурбуватися заздалегідь, до приїзду на навчання. А саме: копія документа про середню освіту з додатком, копія свідоцтва про народження, 6 фотокарток, страховий поліс. Необхідно також надати зворотний квиток з відкритою датою повернення на батьківщину терміном до одного року. Окрім цього, Вам знадобиться сертифікат про стан здоров`я та тест на СНІД, якщо інші умови не передбачені у міжнародних угодах між нашими країнами. Останні два документи треба отримати не більше ніж за два місяці до в`їзду в Україну. Копія свідоцтва про народження, медичний сертифікат та документ про освіту з додатком повинні бути офіційно завірені в порядку, встановленому у Вашій країні.

7. Перед приїздом до України зв`яжіться з ВНЗ, який видав Вам запрошення на навчання. Представники ВНЗ візьмуть на себе турботу про Вашу зустріч та оформлення всіх необхідних документів в Україні.

8. Зарахування на перший курс проводиться за результатами співбесіди з української або російської мов, а також із профілюючого предмета. Після укладання договору на навчання Ви стаєте студентом ВНЗ, і Вам видається студентський квиток.